Skocz do zawartości

e30 cabrio kilka pytań


roomioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Udało mi się nabyć całkiem ładne e30 cabrio z 1992 roku z silnikiem 1.8 83 kw. Mam z nim jednak kilka dylematów.

1. Czy w e30 był montowany taki element jak moduł komfortu, a dokładnie chodzi mi o obsuwanie szyb przy otwieraniu drzwi. Problem polega na tym, że w trakcie próby otwarcia drzwi szyba mocno blokuje się o zamknięty dach, a przy zamykaniu zachodzi na dach co powoduje wciekanie wody do środka auta.

2. Kolejny problem to szpara miedzy przednią a tylną szybą która wynika z innego kąta tych dwóch szyb.

3. Inny problem to bardzo słabo, (praktycznie gorzej niż postojowe) świecące światła mijania. Dodam, że na pierwszy rzut oka klosze nie wyglądają na brudne czy matowe.

4. Ostatni problem to wyciekający olej z układu wspomagania kierownicy. Pompa wyje, jednak kiedy doleje płynu to cichnie na jakiś czas ( aż straci konkretną ilość płynu ) dlatego mniemam, że będzie chodziło o przekładnie. Czy można przekładnie uszczelnić ? Wiem, że można zregenerować, ale są to spore koszta. Widziałem na allegro zestawy do uszczelniania. Korzystał ktoś z takiego patentu ?

5. Zostaje tylko sprawa oznaczenia silnika. Czy ktoś mi powie jakie oznaczenie ma silnik 1.8 83 kw z 92 roku ?

 

Z góry dzięki za wyjaśnienie choć jednego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 5. m40b18

Ad 4 magiel może być dobry tylko cieknie Ci na wężach lub śrubach węży do maglownicy. jeżeli magiel nie wyje jak ma płyn i nie ma luzów to nie warto go wymieniać.

Ad 3 soczewki się skończyły wymienić światełka na nowe. lampy masz z "uśmiechem" czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy można zregenerować - można ładnie wyczyścić szkła, zregenerować odbłyśniki. To pierwsze nawet we własnym zakresie - na początek nasyp trochę proszku do prania do lampy i potrząsaj nią trochę (jakieś 5-10 minut). Później wydmuchaj sprężonym powietrzem a zobaczysz, jaka będzie różnica.

 

A jak działa pokładowa elektryka? Może regulator napięcia na aku pada i dlatego światła tak kiepsko świecą, sprawdzałeś to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy można zregenerować - można ładnie wyczyścić szkła, zregenerować odbłyśniki.

 

 

słyszałem że regeneracja jest kompletnie nie opłacalna bo w podobnej cenie można kupić nowe lampy, ale jeśli kolego znasz oriętacyjnie ceny czegoś takiego to będe wdzięczny za informacje bo możliwe że źle słyszałem :)

(B)ędziesz (M)iał (W)ydatki... zdarza się! :)


http://www.surfbar.pl/ref=45216 Zarabiaj w sieci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.