Skocz do zawartości

325i Problem z drżeniem kierownicy... dziwna sprawa


marcin325i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich....sprawa pewnie poruszana milion razy wybaczcie ale nadal nie moge sobie poradzić....otóż mam ciągły problem z drżeniem kierownicy, początkowo przy hamowaniu też, wiec wymieniłem tarcze+klocki przód textar, łożyska przód meyle, tarcze+klocki tył trw, okładziny na ręczny ate, płyn hamulcowy. To teraz nie bije przy hamowaniu ale drżenie jest podczas jazdy, co prawda nie duże tak do 100km/h jest bardziej odczuwalne. Więc wymieniłem felgi z oponami na zimowe, felgi są igły jak nówki, ale opony wołają o pomstę do nieba, mają 12 lat, bieżnik 5mm ale popękane, tak wulkanizator powiedział, ale mówił ze wyważył !!jeżeli chodzi o zawieszenie nie ma żadnych luzów, tuleje łączniki nówki(lemforder) sworznie też wcześniej wymieniane ale wulkanizator przy zakładaniu kół powiedział i to pokazał nawet, że jest luz na lewym kole, wiec pojechałem do mechanika i stwierdził niewielki luz na maglownicy(słyszalny mały stukot przy kręceniu kierownicą). I teraz pytanie do Was: czy drżenie podczas jazdy jest od maglownicy czy od tych starych opon???? :oops:

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu! Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oponie może być w zgrubienie lub coś w tym stylu a próbowałeś założyć inne opony a co chodzi o maglownice bardzo możliwe. jak coś napisz co tam było bo mnie ciekawi tak na przyszłość.

 

 

A trzęsie tylko kierownicą czy też kabiną bo jest jeszcze opcja że może coś z poduszkami silnika, mechanikiem nie jestem ale ze swoich doświadczeń coś nie coś wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś delikatnie trzęsie kierownicą ale to naprawdę rzadko i tak w sumie bez powodu bo ani przy hamowaniu ani przy większych prędkościach tylko ot tak potrzęsie chwilę i przestaje. Tu nie ma magi cudów też nie sprawdzaj alej koła i maglownice. Zdawaj relacje może komuś się to przyda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co moze mieć jakiś luz w maglownicy do drgania kiery?? ...piszesz że założyłeś 12 letnie opony(!)

...nowa opona leżąca 10lat w magazynie według przepisów jest do śmieci. Ryzykujesz własne życie i innych (strzeli ci opona to chłopaku nawet nie zdążysz się przeżegnać)

Jeśli po wyważeniu koła nadal 'biją' ...to logiczne że to wina opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.