Skocz do zawartości

330xd utrata mocy


Mariusz1979

Rekomendowane odpowiedzi

Pomozcie. Wczasie jazdy przy obrotach silnika okolo 3500 nagla strata mocy przy towarzystwie mnostwa czarnego dymu z wydechu. Wczesniej zadnych objawow nie bylo, zadna kontrolka sie nie zaswiecila. Po zjezdzie na pobocze silnik zgasl i nie da sie odpalic. Rozrusznik kreci walem. Silnik byl dogrzany temperatura jak najbardziej prawidlowa. Stan oleju w normie. Pomozcie ukierunkowac co to moglo sie stac!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 2000. Samochod stoi w warsztacie od wczoraj. Mechanik dzisiaj po wstepnych ogledzinach powiedzial ze najprawdopodobnie turbina bo zygnelo olejem z przewodu powietrza doladowanego. Silnik bez turbiny odpalil ale z nierowna praca tak jakby nie na wszystkie cylinry palil. Mozliwe jest to ze turbina sie rozleciala bez zadnych objawow wczesniej tak nagle? W kazdym badz razie szukam teraz turbiny macie moze jakias na zbyciu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha... czyli jednak zaskoczył. Oczywiście że dmuchawka mogła paść! I to zależy od tem oleju [silnika], jakości oleju i jego filtru, stanu katalizatorów no i przede wszystkim turbiny i jej sterowania. Generalnie bardzo dużo "rzeczy" mogło mieć na to wpływ... bardzo doginałeś w czasie tej awarii??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem wczesniej emperatura byla prawidlowa. Olej i filtry byly wymieniane w czerwcu zrobilem na nim 6 tys km.Olej Castrol filtry Mann. Bylem na diagnostyce komputerowej 2 tyg temu sprawdzone w czasie jazdy parametry wszystko bylo wporzadku. Jak w czasie awarii nie jechalem na "pełny gwizdek" tak jak pisalem wczesnie 3500 obrotow i predkosc 140 na autostradzie wiec bez szalenstw bylo. Macie jakies doswiadczenia czy dac do regeneracji turbine czy szukac nowej? Znacie jakies dobre warsztaty co sie zajmuja regeneracja w okolicach Gliwic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turb mogło paść bez żadnych objawów, tak było i u mnie. Tyle że ja załatwiłem na własne żądanie bo przegoniłem auto przez około 100km z obrotami pod czerwone pole :D

Tych sprężarek sie nie regeneruje. Garrett nie produkuje częsci zamiennych i wszystkie regeneracje sa na chińskich wkładach :)

Jeśli chcesz jeździc długo i bezawaryjnie tylko nówka.. Zregenerujesz bedziesz miał problemy jak nie dziś to za miesiąc, za pół roku, rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.