Skocz do zawartości

525 TD problem z radiem (nie dzialaja glosniki)


4nr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno kupilem 525TD w kombi...Bylo zamontowane oryginalne radio BMW Bavaria Electronic CD II.

Wymontowalem je i obcialem kostkie bmw zeby polaczyc standartowa ISO i zwykle radio.

Oczywiscie +,mase itp znalazlem, nowe radio dziala a wlasciwie tylko swieci poniewaz nie dziala zaden glosnik w aucie.

Glosniki sa napewno sprawne poprzednie radio gralo . Nowe radio tez jest sprawne.

Czym to moze byc spowodowane? Czemu nie dzialaja glosniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednim radiu wszystkie glosniki dzialaly,normalnie gralo.

Nowe radio podlaczane w innym aucie tez gra.

Zastanawiam sie czy glosniki nie ida przez jakis np.seryjny wzmacniacz(gdzies wyczytalem ze byly montowane w E34,

ew. wyczytalem w instrukcji od radia BMW ze jeden z przewodow (dokladnie 4 to "telefon mute")

myslalem ze moze on jest odpowiedzialny za wyciszenie(wylaczenie glosnikow).Probowalem go masowac,podlaczac +,ogolnie poprzerabialem juz chyba wszystkie kombinacje...

Mecze sie juz kilka dni i nic nie moge wykombinowac...

Jezeli nikt z was nie mial podobnego problemu to nie pozostanie mi nic innego jak wyciagniecie glosnikow i rozprowadzenia na nowo kabli od nich :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

troche ci zajelo napisanie rozwiazania ;)

 

ja u siebie nie bawilem sie laczenie kablekow tylko kupilem gotowa przejsciowke z bmw na iso - normlannie kosztuje 5-10zl, ja kupowlam na biegu w Media Markt i wyszlo 25zl, ale za to ile czasu zaoszczedzilem :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
a ja podłączyłem pod niebieski w e36 i nie jest to tak jak powinno być, po wysunięciu płyty w cdx-gt310 głośniki przestają grać, jak podpiąłem Biały do Czerwonego było jak należy ale za to akumulator padł (cały czas był wzmak wł) i sam już nie wiem jak to ogarnąć...
http://img338.imageshack.us/img338/4369/sygnaturka2w.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja podłączyłem pod niebieski w e36 i nie jest to tak jak powinno być, po wysunięciu płyty w cdx-gt310 głośniki przestają grać, jak podpiąłem Biały do Czerwonego było jak należy ale za to akumulator padł (cały czas był wzmak wł) i sam już nie wiem jak to ogarnąć...

 

Biały (podejrzewam że chodzi o biały idący do wzmacniacza) podepnij do kabla odpowiadającego za antenę automatyczną w radiu (zazwyczaj niebieski w standardzie ISO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do anteny miałem podpięte, i jak wysuwam płyte to przestaje grać w głośnikach, podejrzewam że jakiś chwilowy spadek napięcia na "antenowym" to powoduje, w innych radiach się to nie działo, radio ogólnie sprawne w 100%. Jak przestaje grać muszę wył. i wł radio i jest ok.
http://img338.imageshack.us/img338/4369/sygnaturka2w.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.