Skocz do zawartości

320d 136km usterka podświetlania wskaźników


Frisbi

Rekomendowane odpowiedzi

Problemem jest całkowity brak (po włączeniu świateł) podświetlania tablicy przyrządów (zegarów) , panelu radia (przyciski), klimatronika (przyciski), włączników szyb, podświetlenia w podsufitce.

 

Podświetla się zegar centralny między prędkościomierzem i obrotomierzem, wyświetlacz radia (podłużny) i wyświetlacz temp. klimatronika.

 

Dodatkowo działa regulacja jasności w/w wyświetlaczy.

 

Usterka powtarzała się i ustępowała przez okres ok. 2 tygodni - w tej chwili nie naprawia się już sama.

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 4 lata później...

Mam bardzo podobny problem.

Nie działa podświetlenie żadnego przycisku oprócz tych na kierownicy i na przełączniku zespolonym świateł, brak również podświetlenia zegarów.

Kontrolki na zegarach się świecą, przy klimie działają tylko te małe lampeczki które oznaczają czy coś jest włączone.

Mam tak od momentu wyciągnięcia deski rozdzielczej i złożeniu wszystkiego z powrotem do kupy...

Mogło to być spowodowane tym że gdzieś czegoś nie podpiąłem? Choć wydaje mi się że wszystko jest na swoim miejscu.

Podpinałem inne zegary i inne przełączniki zespolone i brak zmian. Dalej nic nie świeci...

Może odpowiada za to jakiś przekaźnik? Jakiś bezpiecznik? (te w schowku są dobre)

Jakie napięcie idzie na zegary lub który pin z której wtyczki odpowiada za podświetlenie?

Pomocy!!! :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.