Skocz do zawartości

323i Coupe wymiana podpory walu - robil ktos sam?


Stelmacher

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od paru dni przy gwaltownym wcisnieciu gazu i ''mieszaniu'' kol odczuwalne jest wpadanie auta w ''wibracje'' drgania itp.

napewno pochodzi to z tylnej czesci auta dodam ze lewarek zmiany biegow nie drga lacznik elastyczny walu jest w bdb stanie bo niedawno wymienialem i przy predkosci powyzej 150km/h wystepuja rowniez delikatne trzesienie cala buda kierownica nie trzepie wiec mysle ze to wina podpory walu a wy co pozatym proponujecie??

 

no i pytanie mam czy ktos z was juz wymienial podpore i czy jma ktos na to przepis jak sie za to zabrac

czy latwiej bedzie od skrzyni czy latwiej od mostu? jakie klucze beda niezbedne i takie tam wskazowki

 

p.s

co myslicie o tej podporze ?

http://allegro.pl/podpora-walu-bmw-e36-e46-e34-e39-z3-meyle-germany-i1294590425.html

 

chyba meyle nie jest jeszcze strasznym badziewiem co??

 

pozdro

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zdemontuje to od strony dyfra jezeli mowisz ze bedzie latwiej,

lacznik jest ok ma tylko delikatne pekniecia ale jakby byl to lacznik to drazek zmiany biegow by wibrowal, a tak sie nie dzieje

musi to byc cos z tylu

a co myslicie o tej podporze z aukcji??

bedzie dobre czy sa lepsze?

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzisz musiał rozpołowić wał napędowy,i lepiej żebyś zawczasu sobie zaznaczył jak ma być złożony.Bo będzie płacz jak źle złożysz.

 

To jest mit mialem pare walow gdzie wywazane byly obydwie czesci, czesto tez mieszam walami i niema problemu, na poczatku dawalem do wywazenia i okazywalosie ze jest oki :cool2:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne,wał się wyważa w całości,u mnie było na obu połówkach zaznaczone miejsce składania(nawet po zmianie krzyżaka trzeba go wyważyć).Nie wiem jak u was wyważają wały,ale u nas wyważa się przy trzech prędkościach a wyważenie kosztuje prawie 300 zeta.I jestem na 100% pewien że złożony twoim sposobem wał skraca żywotność podpory i krzyżaków.Ja też kiedys złozyłem tak wał w 125p wcześniej nic nie zaznaczając,wibracje zaczynaly sie prawie od początku a przy 60km/h chciało rozerwać podłoge.
A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra podpora walu jest niestety firmy vaico ale mniejsza o to rok wytrzyma nie ma bata

jeszcze pytanko odnosnie wydechu bede musial sciagac caly czy starczy tylko ta czes tylna??

i jak juz bym mial skaldac wydech to czym go uszczelnia sie silikonem wysokotemperaturowym czy czyms innym??

pozdro

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green71 Mam dwa walu w garazu gdzie golym okiem widac ze dwie polowki byly wywazane :lol:

W duzym fiacie to zapominali zalozyc rurki miedzy wlewem paliwa a bakiem (ojciec mial nowego) a ty mi z walami wylatujesz :lol:

Dla spkoju mozna sobie zaznaczyc ale powtarzam ci dalem 3 waly do wywazania i okazywalo sie ze jest gitara, bo te przesady krazyly i myslalem ze bedzie lipa bez wywazania teraz nie robie tego :D

 

Wydech uszczelnisz uszczelkami :wink: a tam gdzie nie sa przewidziane pasta cementowa do wydechow

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green71 Mam dwa walu w garazu gdzie golym okiem widac ze dwie polowki byly wywazane :lol:

W duzym fiacie to zapominali zalozyc rurki miedzy wlewem paliwa a bakiem (ojciec mial nowego) a ty mi z walami wylatujesz :lol:

tak ale mój ojciec miał jednego włoskiego 125 a drugiego wersje eksportową na rynek angielski(kierownica po prawej stronie),tam takie rzeczy się nie zdarzały.Dodatkowo jeden był wykończony "drewnem" :mrgreen:

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wnikam staruszek mial podobno wersje eksportowa (niewiem gdzie) roznil sie glownie podsufitka z weluru i lampka z poldolota :D

Kupiony dzieki znajomemu a i tak wyjechal z Zerania i na stacji lal paliwo na ziemie :) Swoja droga mial go od 86 roku do 2002 :lol:

Wypasiona fura byla do tej pory zaluje ze go ukradli bo nawet bym nie pomyslal o innym aucie :cool2:

Ach jeszcze sobie kupie 125p kiedys :|

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.