Skocz do zawartości

Reset komputera . Prosze o porade !


karo6662

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !!!

Padł mi chyba immo w e39 bo samochod nie odpala , był u mnie mechanik z komputerem i pokazalo bład kluczyka .

Mechanik powiedział ze albo kluczyk zgubił kody od immo albo komputer nie odczytuje kodu z kluczyka i potrzebny jest reset albo restart nie pamietam dokładnie . Tylko ze on niemógł tego zrobic swoim sprzetem i kazał mi jechac do serwisu bo jak na złosc mieszkam w UK a tu niema takich speców jak w Polsce tylko serwis .

I teraz pytanie czy sa jakies domowe sposoby na to albo czy mozna to zrobic za pomoca programu inpa lub carsoft prosze o pomoc bo autko juz stoji 2 miechy i marnieje

ps. prubowałem juz odłaczyc aku i nic dalej kicha moze Wy macie jakies pomysły

Z góry Dzieki!!!

acha przegrzebałem całe forum i nic nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ale z kluczem wszystko spoko to znaczy moge samochód otworzyc z klucz alarm sie uruchamia tylko to ze nieczce odpalic .

No ale jutro zaprogramuje go na nowo a nóz widelec

Kolego to że otwierasz i zamykasz to tylko pilot,a w kluczyku jast takie małe coś-kośc wielkości 2x5 mm(nie wiem jak to dokładnie opisac).Odpowiada to za to że immo odczytuje kod z kluczyka i jeżeli jest zgodny to możesz odpalic silnik.Tak jest np.z kluczykien dorobionym grot będzie ci pasował bedziesz otwierał/zamykał z wkładki,przekręcał stacyjkie kręcił rozrusznikiem ale nie odpalisz bo nie bedzie kodu lub nie będzie on zgodny.Spróbuj drugim kluczykiem bo może upuściłeś ten kluczyk i coś zaniemówiło.Pilot jest niezależny od immobilajzera jeżeli wykonasz inicjację kluczyka od innej Bmk-i to też bedziesz mógł otwierac i zamykac z pilota(przekłada się piloty).Jest jeszcze opcja że kluczyki masz ok. tylko immo padło i nie zczytuje kodu z kluczyka.Moja rada podjedź gdzieś gdzie dorabiają kluczyki(tylko porządnie)i niech sprawdzi ci czy kluczyk ma kod immo-jest taka możliwośc.Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Edytowane przez CICHY525
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Nie spojrzałem że masz auto z 97roku to masz taki kluczyk jak ja ,czyli półokrągły z gumowymi przyciskami(które się bardzo szybko niszczą,na allegro guziki za 25 zeta :D ).Jest to kluczyk rozbieralny skręcony z tyłu na śrubki.Po rozkręceniu zobaczysz pilot który można wyjąc,przy grocie na jego końcu (w środku w obudowie) zobaczysz mały prostopadłościanik(czarny)to jest ta częśc która odpowiada za to że możesz odpalic silnik.
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich problem rozwiazany .

BMW miało naprawiać 3 mechaników lub psełdo mechaników ale wszyscy zrezygnowali tłumaczac sie , że to bedzie gróbsza sprawa i mogom niedac rady z naprawą . I chwała BOGU ze tak mysleli , troszke byłem na nich wsciekły .

A wracając do sprawy .

Wziołem dzis klucz i go poprostu zaprogramowałem na nowo i samochodzik odpalił jestem szczesliwy :D :D :D :D

CIHY525 MIAŁES RACJE ALE JA CAŁY CZAS SUCHAŁEM TYCH SWOICH MECHANIKÓW NIEUDACZNIKÓW

DZIEKI I POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.