Skocz do zawartości

316Ti 1,8 benzyna 115KM - błedy


subo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na przyszłość użyj do diagnozy czegoś lepszego typu INPA, da ci to oprócz kodu błędu również jego opis. A na temat twoich błędów tylko to udało mi się "wygooglować":

 

P2781 - Downshift Switch Circuit High ( Włącznik reduktora na niższy bieg - obwód wysoki)

P27bb - Function, control camshaft outlet (Funkcja kontroli gniazda wałków rozrządu)

P2799 - intake air temp sensor 2 (drugi sensor temperatury wpadającego powietrza)

 

Nie traktuj dosłownie tłumaczenia, jest to moje+translatora tłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki trandolf za znalezienie co to za błędy. Czy ktoś potrafi jeszcze bliżej powiedzieć co mojej muni dolega i z czym dokładnie mogą być związane wyżej wymienione błędy.Ten jeden z czujnikiem temp domyślam się ze chodzi o jeża bo faluje wiatrak dmuchawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeż to jeż oddzielna sprawa, a ten błąd mówi o jakimś czujniku temperatury wpadającego powietrza. Masz kilka możliwości, jeśli twój silnik bada temp zasysanego powietrza, to to może być on, lub czujnik temp zewnętrznej, ale to inny byłby opis błędu. Ale póki co to gdybanie pewne jest to, że ten komunikat nie mówi o jeżu, ale jeśli falują obroty to do wymiany. Znajdź kogoś z INPA i będziesz wiedział dokładnie co i gdzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Zrobiłem czyszczenie przepustnicy oraz adaptacje fakt było brudno, przed chwilą wróciłem z diagnostyki silnika okazuje ze jest błąd 10113 CZUJNIK WAŁKA ROZRZĄDU PO STRONIE WLOTU kto mi doradzi co z tym fantem zrobić ??? Spec od diagnostyki adoptował wszystko ale nic nie przyniosło efektu pytanie moje brzmi czy to czujnik czy przestawiony rozrząd i kto potrafi profesjonalnie ustawić w tym modelu rozrząd kogo polecacie ? Dość często przejeżdżam przez Łódź kogo polecacie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydałoby się trochę więcej danych po diagnostyce , czy błąd typu stały czy też zaczyna występować dla określonej prędkości obrotowej silnika , lub też często gęsto wskakuje błąd położenia czujnika co w tym przypadku wiąże z ustawieniem rozrządu a u kolego jest regulacja wzniosu krzywki zaworowej i trzeba mieć szablon do położenia wałków

pozdr

specjalizacja napędy X-drive , posiadamy oryginalne łańcuchy do X3 X5

kodowanie , diagnostyka

531 967 978

dla klubowiczów 10% zniżki na części , piszcie na private nie zawsze mam czas odpisać na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem u diagnosty jedna z wartości miała cztero cyfrowa wartość i po dodawaniu gazu nic się nie zmieniała była stała w ogóle nie reagowała. Kiedyś miałem ten sam problem pojechałem wtedy do Adama Kunca Auto Classic Service 19 Kwietnia 63, Raszyn - Rybie koleś powiedział ze ustawi rozrząd, mówił ze ma blokadę do ustawienia rozrządu wiec pojechalem na ustwienie rozrządu będąc przekonanym ze to dobry mechanik w rzeczywistości okazało się ze ustawiają to na oko po iluś próbach ustawiania na oko okazało się ze ze zaskoczyło i wartość zaczęła się zmieniać. Pytanie czemu znowu ten sam problem mało tego wczoraj jeden z forumowiczy piter lodz zadzwonił do mnie ze może użyczyć blokady do tego modelu rozrządu żeby to ustawić. Zmartwiła mnie inna wiadomość ze przy przestawieniu może dojść do pokrzywienia zaworów :( a "mechanik" z Raszyna zapewniał ze to bezkolizyjny rozrząd ustawiając to na oko i teraz zacząłem się martwić ze kiedy ustawiał to na oko i to w dodatku ileś razy czy nie pokrzywił mi zaworów. Jestem załamany :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do nas do Skarżyska - ustawimy , blokadę posiadamy , podjedź ,zadam pytanie czy cały czas jeździsz tym autem ?

specjalizacja napędy X-drive , posiadamy oryginalne łańcuchy do X3 X5

kodowanie , diagnostyka

531 967 978

dla klubowiczów 10% zniżki na części , piszcie na private nie zawsze mam czas odpisać na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upsss .....

jest nadzieja że nic się uszkodziło , a tylko nie masz pełnej mocy , mogę tylko poradzić ustawienie rozrządu ale na początku trzeba podpiąć się pod kompa zerknąć jak się zachowują poszczególne parametry

specjalizacja napędy X-drive , posiadamy oryginalne łańcuchy do X3 X5

kodowanie , diagnostyka

531 967 978

dla klubowiczów 10% zniżki na części , piszcie na private nie zawsze mam czas odpisać na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Z tego co widziałem u diagnosty jedna z wartości miała cztero cyfrowa wartość i po dodawaniu gazu nic się nie zmieniała była stała w ogóle nie reagowała. Kiedyś miałem ten sam problem pojechałem wtedy do Adama Kunca Auto Classic Service 19 Kwietnia 63, Raszyn - Rybie koleś powiedział ze ustawi rozrząd, mówił ze ma blokadę do ustawienia rozrządu wiec pojechalem na ustwienie rozrządu będąc przekonanym ze to dobry mechanik w rzeczywistości okazało się ze ustawiają to na oko po iluś próbach ustawiania na oko okazało się ze ze zaskoczyło i wartość zaczęła się zmieniać. Pytanie czemu znowu ten sam problem mało tego wczoraj jeden z forumowiczy piter lodz zadzwonił do mnie ze może użyczyć blokady do tego modelu rozrządu żeby to ustawić. Zmartwiła mnie inna wiadomość ze przy przestawieniu może dojść do pokrzywienia zaworów :( a "mechanik" z Raszyna zapewniał ze to bezkolizyjny rozrząd ustawiając to na oko i teraz zacząłem się martwić ze kiedy ustawiał to na oko i to w dodatku ileś razy czy nie pokrzywił mi zaworów. Jestem załamany :(

Czuję się wywołany do tablicy tak, więc;

Po pierwsze, posiadamy oryginalne blokady BMW

Po drugie, N40, 42, 45 i 46 są niekolizyjne

Po trzecie, dlaczego nikt nie zadzwonił do mnie, że chciałby reklamować wykonaną usługę

Po czwarte, nie ma, co się załamywać, gdyż nie boję się swojej pracy i jeśli jest jakaś awaria konsekwencją źle wykonanej usługi zapraszam na naprawę w ramach reklamacji

Po piąte, prawidłowe ustawienie rozrządu nie gwarantuje bezawaryjnej eksploatacji silnika. Miałem przypadek w N42, że bez wymiany łańcucha i kół wałków się nie obeszło, gdyż łańcuch przeskakiwał po kilkukrotnym uruchomieniu silnika.

Jakby, co zapraszam bez kolejki na reklamację, którą wykonamy od ręki i przy właścicielu auta.

Pozdrawiam

Adam Kunc

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • Członkowie klubu

Czy można jakoś zapobiec, żeby rozrąd nie przeskakiwał? Rok temu miałem ustawiany rozrząd i znowu mam ten problem.

Wymiana kpl łańcucha rozrządu zapobiega przestawianiu się na około 100000km

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

N42_kpl rozrządu;BMW oryginał

 

1;N;11311439854;BMW;Łańcuch rozdządu;;1.00;150.11

2;N;11317512520;BMW;Szyna napinająco-prowadząca;;1.00;106.71

3;N;11317505608;BMW;Szyna ślizgowa;;1.00;41.94

4;N;11317502180;BMW;Koło łańcuchowe;;1.00;36.07

5;N;11317567680;BMW;Napinacz łańcucha;;1.00;99.63

6;N;11367500574;BMW;Śruba z kołnierzem;M10X1X86 ;2.00;6.08

7;N;11367500032;BMW;Zesp. regulacyjny wałka roz.zaw.ssących;;1.00;736.65

8;N;11361707315;BMW;Zesp. regulacyjny wałka roz.zaw.wydech.;;1.00;736.65;

9;N;11120032224;BMW;Uszczelka;;1.00;269.71;;;;

10;N;11377502022;BMW;Kołnierz uszczelniający;;1.00;17.38

 

Są to ceny netto.

Brutto wychodzi 2714,62 zł

 

Od pk 1-6 można kupić kpl febi'ego i pkt 9 REINZ'a, wówczas byłoby o ponad 300,00 zł brutto taniej.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.