Skocz do zawartości

Diodowe światła dzienne..


natural

Rekomendowane odpowiedzi

Lampy sa philipsa jest to produkt markowy dedykowany do uzytkowania na zewnatrz, masz 2 lata gwarancji w razie czego wiec nie powinno byc problemow ze szczelnoscia. Nie ma zadnych bledow bo w nic nie ingerujemy. Podlaczamy po prostu zasilanie i jeden kabel laczymy z kabelkiem od swiatel. W zestawie sa wszystkie niezbedne elementy i instrukcja jest to naprawde bardzo proste. Puszka - sterownik ma diode i informuje nas ze wpielismy sie we wlasciwy przewod od swiatel. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Lampy podpięte są zgodnie z instrukcją pod akumulator. Aby wyeliminować włączanie się po otwarciu auta. Chcąc by włączały się wraz z zapłonem należy podpiąć je do niego. Ja wybrałem opcję zgodną z instrukcją obsługi. pozdr. Edytowane przez arnold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc okazało się że lampy mają uszkodzony moduł świateł ( mała dołączona do zestawu puszka ) - chodzi o usterkę ze skokami napięcia opisaną w innym wątku, czekam na nowy i będzie wszystko ok - sprawdziłem to podpinając drugi moduł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W ciągu ostatniego tygodnia dostałem na priv kilka maili z pytaniami odnośnie świateł do jazdy dziennej. W związku z tym odgrzeję wątek i postaram się odpowiedzieć na zadane pytania:

1. Czy jestem zadowolony z instalacji?

Tak z lampami nie ma żadnych problemów, są szczelne itp...

2. Czy do podłączenia lamp potrzebne jest programowanie?

Nie jest potrzebne, działają "plug and play" podłączamy i mamy ;)

3. Czy trzeba zdejmować zderzak i czy montaż jest skomplikowany?

Nie trzeba demontować zderzaka a montaż jest banalnie prosty. W zestawie jest obrazkowa instrukcja obsługi, nie tniemy żadnych kabli, podłączamy plus i minus do akumulatora - t.j. do wyprowadzonych elementów pod maską. I 3 przewód podłączamy do kabla od świateł mijania w dowolnej lampie - jest to banalnie proste bo w zestawie jest szybko złączka dzięki której robimy to bez lutowania, o właściwym przewodzie informuje nas lampka na module świateł dziennych.

4. Czy zauważyłem jakieś mankamenty?

Tak, jedyną sytuacją do której trzeba się przyzwyczaić jest to że lampy w przypadku BMW włączają się w momencie otwarcia auta a nie po włączeniu zapłonu. Można oczywiście spróbować podłączyć zasilanie po stacyjce, zapalniczce itp... ale jak dla mnie to za duże dłubanie i mam jak powyżej. pozdr

 

Zamieszczam link z filmem dotyczącym podłączenia lamp.

 

http://youtu.be/B5CnBCslpRE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli podpiałeś lampki pod akumulator bezpośrednio a nie po zapłonie to nic dziwnego, że włączają się w chwili otwarcia auta

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziwne, bo według instrukcji należy podpiąć pod akumulator. Kolega w Renault Lagunie podłączył zgodnie z instrukcją a lampy odpalają się w momencie uruchomienia auta - od tego jest właśnie puszka sterująca - moduł. Infolinia Philipsa poinformowała mnie że problem dotyczy " nowszych, szczególnie aut premium, a sposobem zaradczym jest podpięcie pod zapłon", mi to kompletnie nie przeszkadza, działa jak lampy powitalne ;) z opcją follow me home - gasną 15 sekund po zamknięciu auta, lub po kilku minutach jeśli go nie zamykamy. pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - co sądzicie o H7 na ledach w przeciwmgielne?

http://img163.imageshack.us/img163/4747/bild3ab.jpg

Zero ingerencji w instalacje, jest osobny wyłącznik - to plusy. Minus nie mamy przeciwmgielnych.

No i podstawowa kwestia to czy ich moc jest wystarczająca na dzienne.

 

to rozwiązanie pośrednie. Co masz na myśli pisząc, że jest oddzielny włącznik do nich?

 

brak przednich przeciwmgielnych, które oświetlają boki tuż przed autem jest minusem w zimie czy w bardzo ulewnym deszczu, nie wspominając już o mgle. Nie chciałbym się ich pozbywac. Gdyby ten produkt Helli byl w takim kształcie, że podmieniam tylko lampę od halogenów + drobna modyfikacja instalacji to już bym z tym jeżdził. Ale z tego co wiem to trzeba troszke dostosować umieszczenie, mocowanie takiej lampy. Szkoda, że nie ma nic dedykowanego do E90

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - co sądzicie o H7 na ledach w przeciwmgielne?

http://img163.imageshack.us/img163/4747/bild3ab.jpg

Zero ingerencji w instalacje, jest osobny wyłącznik - to plusy. Minus nie mamy przeciwmgielnych.

No i podstawowa kwestia to czy ich moc jest wystarczająca na dzienne.

 

to rozwiązanie pośrednie. Co masz na myśli pisząc, że jest oddzielny włącznik do nich?

 

brak przednich przeciwmgielnych, które oświetlają boki tuż przed autem jest minusem w zimie czy w bardzo ulewnym deszczu, nie wspominając już o mgle. Nie chciałbym się ich pozbywac. Gdyby ten produkt Helli byl w takim kształcie, że podmieniam tylko lampę od halogenów + drobna modyfikacja instalacji to już bym z tym jeżdził. Ale z tego co wiem to trzeba troszke dostosować umieszczenie, mocowanie takiej lampy. Szkoda, że nie ma nic dedykowanego do E90

 

to co wkleiłem to zdjęcie z tej aukcji

http://cgi.ebay.de/SMD-LED-Xenon-Nebelscheinwerfer-BMW-Z3-H7-/280623165083?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item415671ae9b

jest to żarówka led montowana zamiast halogenowej i obsługiwana włącznikiem przednich świateł przeciwmgielnych (to miałem na myśli pisząc o osobnym włączniku)

przy m pakietowym zderzaku/halogenach wg. mnie fajnie to wygląda

przy standardowym - - / / - - są zdaje się H11, ale one też są dostępne jako LED, tylko nie widzę żeby była jakaś fotka poglądowa w którejś aukcji

kojarzę, że w podobnym wątku ktoś pisał że hella robi uniwersalne/dedykowane?? zestawy led - oprawka + żarówka

tutaj jest kwestia wymiany samej żarówki, fakt tracimy przeciwmgielne, każdy indywidualnie musi rozstrzygnąć na ile z nich korzysta

a jak ktoś już coś takiego ma to niech może napisze czy sprawdza się to rozwiązanie jako DRL, ew. jakaś fotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kolego brachson, w halogenach siedzą H7 55W. Dzwoniłem do tego sklepu co podałeś, te żarówki pasują, jednak będą pokazywać błąd. Mają mały pobór prądu.

 

Pozdrawiam.

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zarejestrowani
Pierwsze to zwykle ledowe markery lux 5.1 plus modul zamiast kodowania ( swieca w dzien za slabo na dzienne) drugi to lampy depo sredniej jakosci podrobki naszych lamp a AE sa ledowe calkiem niezle daja w dzien ale w nocy tez. Wala po patrzalkach. Oba rozwiazania maja juz okolo roku ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę was nie zakładajcie tej wioski do swoich 3, z daleka bedzie wygladać jak jakies stare auto , w którym właściciel zamontował "baaardzo modne" ledy ala VW/Audi . Jak dla mnie kazdy kto ma kompleksy na punkcie swojej furki robi własnie takie ledy . Widzę pełno A6 i Pasków w starszej karocy ze światłami przerobionymi na ledy a mój ojciec ma pięknie zadbane A6 z 2003r na oryginalnych lampach bez żadnych przeróbek z przebiegiem lekko ponad 100 tys (oryginalny) i jeszcze z folią na nadkolach (tzn miedzy tylnymi drzwiami a tylnymi kołami) i wszyscy jak widza tą A6 jaka jest wypieszczona bardziej się zachwycają niż tymi nowymi. średnio kilka razy w miesiacu ma oferte kupna , ale odradzam mu ciągle.

 

Zboczyłem z tematu, Panowie nie takie pierdoły jak ledy upiększają auta tylko nasze czynności pielęgnacyjne i dbanie o furkę , a poza tym ja bardzo lubię swoje zółte ringi , nawet przez chwile wsadziłem białe ledy (sam nie wiem po co ) ale zaraz wyrzuciłem tzn sprzedałem :D .

 

Lepiej zróbmy dzienne na długich w celu ratowania naszych lamp a 800 stówek zostanie na piwo :D lub VPower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi właśnie te żółte ringi przy ksenonie się nie podobają i nie pasują . Dlatego zmieniłem je ( ale dopiero gdy się jedna żarówka przepaliła od postoju )na markery z dwiema diodami i mają teraz identyczny kolor co ksenon . Super wyglądają i wiele osób już pytało się jak można to zrobić . Ludzie przerabiają prawie całe swoje przedliftowe E 9X aby wyglądały na polifcie i to jest dla mnie bez sensu a białe ringi są drobną modifikacją i autko może nie wygląda jak nowszy model ale dodaje mu trochę świeżości . Jak jest pochmurny dzień czy taka pogoda jak teraz można spokojnie jeżdzić na samych ringach jak na dziennych gdyż dość mocno świecą .Kilka razy byłem zatrzymywany do kontroli i panowie myśleli ,że tak ma pewnie być :mrgreen:
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz i jak to w życiu jedni wolą blondynki drudzy brunetki, a inni łyse albo rude.

 

Mnie osobiście bardzo odpowiada żółty ring który idealnie kontrastuje z xenonem. A białe/niebieskie ringi kojarzą mi się z wiejskim tuningiem VW i Audi i lampami z Chin. Jest pełno takich wynalazków na drogach.

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle,że te led z allegro za ok 160 zł wytrzymują srednio 6 miesiecy , potem zaczynają mrugać a nastepnie przestaja swiecic, co prawda jak sie zmiescisz w 6 miesiacach gwarancji to wymieniaja je bez problemu, jednak wymina tez kosztuje wiec po co . Znajomy wymienil 2 komplety po 6 miesiacach kazdy za drugim skonczyła się gwarancja :). chyba celowo jest na 6 miesiecy wyliczona :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przesada z tymi 6 miesiacami . U mnie świecą juz prawie rok i jest ok .

Wiocha to jak ktoś okleja sobie auto znaczkami M3 lub innymi pierdołami .

Bez przesady . Diody led wytrzymuja więcej niż zwykłe żarówki i pobierają mniej prądu :cool2: No i wyglądaja super :lol:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.