Skocz do zawartości

[E60] Pilot nie startuje WEBASTO


Adrian-1973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z odpaleniem webasto z pilota w mojej E60. Bezpośrednio z i-drive działa wszystko bez problemu, sam pilot ma nową baterię i diody na nim zapalają się też jakby wszystko było O'k ale niestsety nie jest :( Pilot potwierdza odpalenie krótkimi błyskami czerwonej diody ale system nie startuje i czerwone śmigiełko pod pokrętłem nie zapala się. Moja diagnoza to może pilot nie jest sparowany więc jak wiecie jak sparować w E60 to proszę napiszcie, próbowałem zrobić jak w E39 z bezpiecznikiem nr 20 ale nie zadziałało. Proszę pomóżcie jak macie swoje wizje na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jednak nie poprzez komuter, aczkolwiek w komputerze jest napisane jak zaprogramować. Programuje się tak samo jak kluczyk - banalne. :duh: W serwisie chcieli 300pln a fachowiec wziął tylko 40pln a zajęło mu to 3 min. :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, podpinam sie pod temat, bo moze to komus pomoze zaoszczedzic $$...

 

Opis "podpiecia" nowego pilota pod webasto w E60/61:

 

1. Auto aufschließen und reinsetzen

2. Türe schließen (mit Funkfernbedienung)

3. sofort wieder öffnen (mit Funkfernbedienung)

4. sofort, d.h. innerhalb 5 sec, Zündung an (Stufe 1) und wieder aus

5. Auf FB Taste "OFF" drücken und halten

6. 3x Taste "on" drücken

7. Taste "OFF" loslassen

8. Quittierung durch zu-/aufschließen durch die ZV.

 

Po naszemu:

 

1. Zamknac autko i usiasc wygodnie :D

2. Zamknac drzwi poprzez pilota

3. W b. krotkim czasie ponownie otworzyc za pomoca pilota

4. W przeciagu 5 sekund przelaczyc zaplon w poz 1 i spowrotem ???? (jak to wyglada w przypadku modeli z Start/Stop ?)

5. Nacisnac i przytrzymac przycisk "OFF" na pilocie

6. Nacisnac 3 razy przycisk "ON"

7. Puscic przycisk "OFF"

8. Powierdzenie poprzez zamkniecie i otwarcie drzwi z pozycji przycisku na konsoli

 

 

Na szwabskim forum potwierdzaja ze dziala, zastanawia mnie tylko punkt. 4 - jesli ktos moglby szerzej objasnic - chodzi i wlozenie "kluczyka" do stacyjki i jego ponowne wyciagniecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że po prostu kluczyk wciskasz/wyciskasz na 5s i wtedy wskakuje sama pozycja 1 - stufe 1, z kluczykiem tradycyjnym po prostu przekręcasz na tę pozycję, w przypadku guzika jeżeli nie dotykasz pedałów to przyciśnięciem idzie wł/wył zapłon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam ponownie,

podaje sposób programowania pilota webasto który zadziałał u mnie - E60 z przyciskiem start/stop

 

1. wsiąść do samochodu i zamknąć drzwi ( nie na klucz)

2. włożyć kluczyk do stacyjki na ok 3 sekundy (zapala się tylko kontrolka od airbagu) i wyjąć

3. trzymając wciśnięty przycisk OFF na pilocie wcisnąć 3x przycisk ON

4. puścić przycisk OFF

5. centralny zamek sam zamknął i otworzył drzwi na potwierdzenie operacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam Panów

 

Mam takie pytanko, moja E60 2006r. z grudnia, posiada webasto z pilotem.

 

To ze dogrzewa płaszcz wodny to rozumiem i czytałem na forum: 3 stopnie i sie automatycznie załacza.

 

Czy ktos moze opisac dzialanie i funkcjonowanie dokladniej drugiej opcji, wlaczenia tego webasta przy zgaszonym silniku na i-drive na wyswietlaczu? Jak to działa? Podgrzeba caly czas do XX temperatury i zalacza wentylator i wdmuchuje cieple powietrze? I jak działa opcja wlaczenia z pilota? I gdy wlaczymy z pilota to wlaczymy tylko podgrzanie plaszcza wodnego czy wnetrza tez?

 

Oraz pytanie gdy webasto w ogole nie startuje, zadna opcja ktora sie je wlacza? co moglo sie stac? pompka paliwa webasta czy co moze byc????

 

Dalem webasto do sprawdzenia i czekam za odpowiedzia.

 

A co wy myslicie??

 

Czekam na szybko odpowiedz: pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkim

 

Kolejna zima... znów mrozy, -13 dzisiaj ;/ moja bmka się nie dogrzewa, po ostatnim podejściu odpuściłem sobie temat webasta i podgrzewania płaszcza wody. Lecz ból znowu powrócił przy tych mrozach i chęć naprawienia tego.

 

Wracają do tematu, ostatnio czyli rok temu, wymontowałem webasto z samochodu, zawiozłem do mechanika sprawdził, wykasował wszystkie błędy. Przywiozłem je naprawione, zamontowałem z powrotem i działało przez kilka minut wszystko i po odpaleniu, i z pilota na zgaszonym silniku. Aczkolwiek po upływie kilku do kilku dziesięciu minut z powrotem webasto chwyciło jakiś błąd i nie działało, poddałem się i odpuściłem temat.

 

Kolejna zima i temat powrócił jak bumerang. CHCE TO NAPRAWIĆ!!

 

Stoję na: Webasto samo w sobie jest sprawne mechanicznie. Z pilota przy wyłączonym silniku i stacyjce, reaguje na włączenie pilotem poprzez specyficzne zapalenia się oświetlenia wnętrza samochodu, tak samo z wyłączeniem webasta, lecz samo webasto nie uruchamia się. Tak samo gdy odpalę silnik samo webasto się nie uruchamia.

 

Po rozmowie z mechanikiem od webast, uzgodniłem ze w najbliższy poniedziałek przyjadę do niego całym autem - i będzie szukał przyczyny.

 

Czy któryś z kolegów może miał podobny przypadek? Mógłby coś zasugerować? W czym może być domniemany problem / usterka? Jakiś czujnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek do niego pojadę i zobaczę może uda mi się zdiagnozować przyczynę chwytania tego błędu przez webasto,że nie chce startować ani po odpaleniu silnika, ani na postoju. To napiszę na forum. Może wtedy komuś coś przyjdzie do głowy, rozjaśni sprawę. W końcu to zamontowali w BMW i to działało to musi działać co nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://imagizer.imageshack.us/v2/461x346q90/571/7b9b.jpg moje webasto wg. opisu z http://ogrzewaniepostojowe.net.pl/instalacja.php to mam webasto postojowe również wraz z ogrzewaczem.

 

Mały test dzisiaj, przejechałem 9km, predkość 40-80km/h przy -11 C, i silnik mi się rozgrzał tylko do 50C,a temp. wody tak do 3/4 jak widac po kreskach. https://imagizer.imageshack.us/v2/461x346q90/15/99o8.jpg

 

Co o tym myślicie?

 

Ile stopi powinien mieć silnik - rozgrzany do właściwej temp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt nie chce pomóc czy musiałbym założyć nowy osobny dział żebym był bardziej widoczny na forum?

 

Dzisiaj jechałem kolegi e60, tyle ze starsza 2004r. i kombi i ten słabszy silnik 221km, i bez webasta żadnego, to potrzebował 12km zeby silnik osiągnał 88C, a przy -10C na dworze, a predkosc miasto i troche poza miastem czyli 35/40km/h i poza miastem do 90km/h, A jak startowalismy to silnik mial -6, tak pokazywalo na OBD :P az nie rowno pracował przez moment.

 

To dlaczego nawet jesli te webasto moje mi nie działa, to po tych 12km mi sie nie chce dogrzac silnik? Czy webasto ma na to wpływ az taki? Czy cos jeszcze bede miał zepsute ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to kolego, że wabasto przyspiesza dogrzewanie silnika do odpowiedniej temperatury,a nie ma wpływu na dogrzanie się silnika do odpowiedniej temp. pracy czyli 88-90C tak??

 

Więc pewnie mam zepsute webasto + musiałbym wymienić termostat główny i termostat egr ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.