Skocz do zawartości

dziwne brzeczenie..

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
witam.. mam problem.. otoz ostatnio zauwazylem w swojej e30 ze podczas jazdy brzeczy mi dzwignia zmiany biegow. dzieje sie to na 4 i 5 biegu.. wyglada na to ze wibracje i dzwiek dslownie brzeczenia dochodza ze skrzyni i przechodza na drazek.. slychac to wyraznie i czuc gdy sie reke polozy..czy skrzynia juz pada?. silnik..e30 320i m20b20.. dzieki z gory i pozdrawiam..
Nie wazne przy czym stoisz.. Wazne jak tym jezdzisz
Opublikowano
sprawdz poziom oleju w skrzyni,zmień olej.Zobacz poduszki itd
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
a jak polożysz ręke nalewarek to cichnie czy zmienia się dzwięk tego brzeczenia??
Opublikowano
  • Autor
siema.. jak poloze reke na lewarku i docisne to .. owszem cichnie ... pomysly? jesli chodzi o olej to jaki wlac ? motul ?75w90 syntetyk . polsyntetyk? mobil? jaki radzicie..
Nie wazne przy czym stoisz.. Wazne jak tym jezdzisz
Opublikowano
szukaj nalepki na skrzyni biegów bo są też takie skrzynie, że muszą na ATF jeździć.
Opublikowano
szukaj nalepki na skrzyni biegów bo są też takie skrzynie, że muszą na ATF jeździć.

 

Nie w E30. Ale generalnie wg BMW każda skrzynia w E30 (poza iX) może jeździć na ATF, jeśli pracuje w warunkach zimnego klimatu.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Opublikowano

Matiss ja zajeździłem jedną skrzynię jeżdżac na ATF II ponadto olej jest rzadki i skrzynia głośniej pracowała...

teraz hulam na gl4 i na razie spokój..

Opublikowano

Witam

 

Ja miałem zalaną atf elfmatic G3 skrzynię w 316i E30 i chodziła przez dwa lata wspaniale. Generalnie istotny jest pierwotny i wyjściowy stan skrzyni przy takiej zmianie. Dobrze jest też skrzynię przepłukać - zalać ją kiepskim atf i pojeździć na wszystkich biegach i zlać to. Zalać znów i tak ze dwa razy, żeby wyczyścić skrzynię, szczególnie piąty bieg, który jest tam wciśnięty :) Później docelowo zalewamy olej i jeśli skrzynia dobra, to musi pracować cicho :)

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Matiss ja zajeździłem jedną skrzynię jeżdżac na ATF II ponadto olej jest rzadki i skrzynia głośniej pracowała...

teraz hulam na gl4 i na razie spokój..

 

Od kiedy kupiłem samochód mam nalatane pawie 60 tyś. Poprzedni włąściciel zalewał atf, i ja, zwykłym mobilem. I skrzynia lata. Co prawda słysze już łożyska pierwszego biegów (przy ruszaniu słychac jak by maluch jechał) ale po za tym skrzynia rewelka, biegi wchodzą bez haczenia a zimą nie ma broblemów by przy -25zminiać biegi, (nawet na postoju). Być może był bardzo tani ATF lub skrzynia wcześniej sporo najeździła na zwykłym oleju a gdy dostała ATF to się posypała.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.