Skocz do zawartości

bmw 316i problem na zimnym silniku


bienaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! kupiłem niedawno bmw 316i m40 91r. (benzyna i gaz) i niestety mam mały problem z autkiem. Na zimnym silniku nie może sie zebrać na wyższe obroty. Odpala bez problemów, czasem obroty zaraz po odpaleniu spadaja niemal do zera ale wracają na ok.1000 i tak sie utrzymują. Problem zaczyna sie kiedy ruszam, musze trzymać na półsprzęgle i podtrzymywać obroty bo bez tego zaczyna szarpać i gaśnie, szczególnie na wstecznym. Jak już rusze to nie moge wkręcić silnika na obroty, im więcej mu dociskam tym gorzej (dławi sie). Ciężko rozkręcić silnik do 2500 obrotów a do 3000 to niemal nie możliwe. Problem maleje kiedy silnik sie rozgrzeje, całkowicie znika kiedy wskazówka temperatury przekroczy niebieskie pole. Czuć jakby wtedy coś sie odblokowało i już jest ok - pracuje równo i dobrze sie zbiera, maxymalnie do 140km/h bo wtedy silnik zaczyna dziwnie pracować (kiedyś nawet wywaliło "gume antywybuchu"). Na gazie przy zimnym silniku wogole nie chodzi, kiedy sie zagrzeje to tak samo jak na benzynie. Zdąrzyłem już wymienić filtr powietrza, świece, kable do świec, filtr paliwa i pompke paliwa. Sprawdziłem silnik krokowy i przepływomierz - wszystko działa. Wiem że wcześniej była wymieniona sonda w tłumniku ale dokładniejszych informacji niemam. Bardzo prosze o pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakich firm zostały zamontowane części bo to także bardzo ważne.Kolejna sprawa to to że auto to słynna M40 gdzie wycieraj się wałek i ogólnie są cyrki z głowicą.Jaki masz przebieg w aucie?

Moim zdaniem zacznij od sprawdzenia szczelności całego układu dolotowego,oraz wszystkich węży gumowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko ma 260 tys. przebiegu. Świece i kable ngk. Filtry filtron. Dodam jeszcze ze ze czasem przy 120km/h takze chwilowo zaczyna sie dlawic ale to przechodzi po chwili. Kiedy robie reset komputera to jakby coś sie poprawiało na jakiś czas ale to nie wielka różnica...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja bym kolego sprawdził bądz wymienił czujnik temperatury. Jak się może orientujesz są dwa czujniki- jeden na zegary, drugi na komputer wysyła wartości. W razie uszkodzenia czujnika urządzenie sterujące posługuje się wartością zastępczą temperatury, wynoszącą 80 stopni C. Odpowiada ona temperaturze przcy silnika. W niskich temperaturach zewnętrznych i zimnym silniku powoduje to trudności z uruchomieniem i nierównomierną pracę silnika. Moim zdaniem jak byłaby to wina jakiejś nieszczelności to na zimnym i na ciepłym również by nie chodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bmw nie masz ssania. Moze masz jakiegoś koleżke który ma taki sam silnik m40 i krokowy założyć od niego a swój do nie jego i zobaczysz czy jest róznica. Taki zabieg to 3 min roboty ale za to nie bedziesz ładował sie w niepotrzebne koszty ale wydaje mi się że bez kompa się nie obędzie. Tu masz link do mądrej księgi w pdf możesz sobie pobrać i poczytać może na coś trafisz:

viewtopic.php?t=45492

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik krokowy sprawdziłem u kolegi i wyszło na to że jest padnięty. Już zamówilem inny. Wątepie czy to pomoże ze wszystkim ale napewno gorzej nie bedzie... Zapomniałem wczśniej dodac ze w aucie nie ma katalizatora tylko wspawany jakiś tłumik srodkowy. Podobno kat był zapchany...

Dzieki za książke:) poczyta sie w wolnym czasie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.