Skocz do zawartości

kontrolka świec żarowych


Krzychu24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nie zawracaj sobie gitarki takimi problemami ....jeździsz BMW......tutaj kontrolki się świecą wtedy kiedy trzeba nie żeby ładnie kokpit wyglądał....

 

 

Zrobi się chłodniej ....to kontrolkę świec zobaczysz przy porannym odpaleniu jak się nagrzeją ok. 2-3 sek i tyle będziesz je widział

 

 

Sie nie świeci ...wszystko dobrze leci :cool2:

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Wczesniej zadawałem to pytanie jak było ok +10 stopni. Teraz jest ok -5 rano i ostatnio nie pojawiła mi się kontrolka od swiec po włożeniu kluczyka tylko od poduszek wyskoczyła i zgasła. Gdy raz ospaliłem tak po około 5 sekundach od włożenia kluczyka to wyskoczyła mi na tym dolnym okienku na chwile kontrolka od świec. Dziś rano włożyłem kluczyk i poczekałem dłużej i wszystko było ok ale po włożeniu kluczyka kontrolki nawet przez sekundę nie widziałem i zaczyna mnie to trochę niepokoić....czy nadal uważacie to za normalne?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK, wkladasz kluczyk i odpalasz, elektronika robi reszte za ciebie.

Szarpniecia sa normalne na zimnym silniku przy pierwszych kilku sekundach.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten samochód od niedawna i ostatnio np. znalazłem że jeden kolega wsiada wkłada kluczyk póżniej start bez sprzęgła czyli wg niego zapłon, zapalają się kontrolki i po jakimś czasie dopiero sprzęgło i odpala. Znalazłem podobny temat o swiecach żarowych ale koledzy tam chyba nie doszli w końcu do jakiegoś rozwiązania... Czy trzeba tak robić?

Do tej pory wsiadam kluczyk sprzęgło i start.

Dziasiaj ponownie mi się zapaliła ta kontrolka na sekundę ale podczas rozruchu i zgasła a powinna przed jak w każdym innym dieselu....

Czy się mylę????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
TAK, wkladasz kluczyk i odpalasz, elektronika robi reszte za ciebie.

Szarpniecia sa normalne na zimnym silniku przy pierwszych kilku sekundach.

 

Mnie tam nic nie szarpie po odpaleniu na zimnym silniku...i w żadnym dieselu, kt użytkowałem wcześniej nigdy nic nie szarpało, nawet w bardzo duże mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś rano odpalałem zimny silnik przy -5'C i żadnej kontrolki świec nie zauważyłem. Silnik odpalił sprawnie i bez szarpnięć oraz nierównej pracy po odpaleniu (a prawdopodobnie mam 1 świecę do wymiany - kiedyś odczytałem błąd świecy pierwszego cylindra).

Przy jakiej temperaturze zauważyliście u siebie kontrolkę DDE na zimnym silniku przy rozruchu?

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś rano odpalałem zimny silnik przy -5'C i żadnej kontrolki świec nie zauważyłem. Silnik odpalił sprawnie i bez szarpnięć oraz nierównej pracy po odpaleniu (a prawdopodobnie mam 1 świecę do wymiany - kiedyś odczytałem błąd świecy pierwszego cylindra).

Przy jakiej temperaturze zauważyliście u siebie kontrolkę DDE na zimnym silniku przy rozruchu?

Napewno przy -15 i mniej jest ta kontrolka zauwazalna....

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

U mnie w było dzisiaj o 8mej -10,5 żadna kontrolka ani się nie wyświetliła ani nie zapaliła

a auto odpaliło idealnie

 

Pozdrawiam

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk sprzęgło i start. Mi się dzisiaj pokazała kontrolka przy -7,5 C jak auto stało od 8 rano do 14 to mi się zapaliło, bo rano to z garażu więc nic nie było :D

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk – start (czekam, aż zgasną wszystkie kontrolki i zostaje na czerwono hamulec ręczny i na żółto taka kontrolka symbolizująca chyba silnik) – sprzęgło – start.

Dzisiaj przy temperaturze – 6.5 na wyświetlaczu pokazującym m.in. godzinę i temp. zewnętrzną, wyświetlił się na dosłownie ułamek sekundy symbol świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest widziałem :cool2:

 

przy około -11 stopniach , mimo że nie czekałem tyko wsiadłem naciskam sprzęgło , potem start i na ułamek sekundy

na wyświetlaczu centralnym pojawiła się spiralka świec żarowych

 

czyli działa :)

 

Pozdrawiam

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Pozwolę odświeżyć temat i zachęcam do dyskusji piszcie jak jest u was przy jakich temperaturach pokazuje się kontrolka świec żarowych? W tamtym roku moja odpalała od strzała przy -20stopniach i kontrolki nie widzialem w tym roku kręci dłużej rozrusznikiem z 10sekund jak myślicie rozrusznik zaczyna się kończyć? Kontrolki w dalszym ciągu nie widzialem ;)

Odważni nie żyją wiecznie...ostrożni nie żyją wcale...

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest widziałem :cool2:

 

przy około -11 stopniach , mimo że nie czekałem tyko wsiadłem naciskam sprzęgło , potem start i na ułamek sekundy

na wyświetlaczu centralnym pojawiła się spiralka świec żarowych

 

czyli działa :)

 

Pozdrawiam

Niemirad

 

 

Mi tez mignie czasem kontrolka, a sterownik albo świece ubite (dzis, albo jutro wymieniam to i to)

 

Taka mała ciekawostka. U mnie w 120d przy uszkodzonych 4 świecach samochód odpalił przy - 20, kręciłem go około 30 - 40 sekund.

Moj przy takiej temperaturze krecil 3-4 sekundy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeszcze jedną rzecz dziś zauważyłem ze jak po nocy odpalam to nie świeci się kontrolka o świec ale jak zapale i za 5 sekund zgaszę i ponownie odpalam to mignie kontrolka świec może jakiś czujnik przekłamuje jak myślicie?

Panowie czy wie ktoś z jakich czujników komputer bierze odczyt do grzania świec?

Odważni nie żyją wiecznie...ostrożni nie żyją wcale...

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.