Skocz do zawartości

PROBELM Z WYSPRZEGLIKIEM


nawros

Rekomendowane odpowiedzi

A jak z poziomem plynu w zbiorniczku?

Problem moze byc z wysprzeglikiem lub pompka przy pedale hamulca.Mozesz sciagnac oslone pod kiera i zobaczyc czy z tej pompki plyn sie nie leje.Wedlug mnie najrozsadniej bylo by wymienic te elementy na nowe-te w aucie sa pewnie jeszcze od nowosci.Mozna tez kupic zestawy naprawcze(np.w intercarsie) ale nie wiem czy jest sens sie w to bawic biorac pod uwage ze wysprzeglik i pompka nie sa jakies specjalnie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mechanik odpowietrzał Ci sprzęgło??? Miałem podobny problem wymieniłem wysprzęglik, a żeby odpowietrzyć używałem kompreseora, i dolewając płynu muszę przyznać że długo nie chciał się odpowietrzyć ale dało rade

 

Ze co kompresora ???? mozesz opisac jak to robiles kompresorem :?:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie sobie książkę Sam Naprawiam BMW E30 jest tam bardzo ładnie opisane jak odpowietrzyć sprzęgło ja tego sposobu osobiście używam i odpowietrzenie zajmuje jakieś 10 minut.

 

Odpowietrzanie kompresorem to jakiś dziwny sposób przecież pompuje się powietrze którego ma tam nie być???

BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy sposob:

potrzebne narzedzia specjalne:

Strzykawka z wezykiem :D

odkrecasz odpowietrznik na wyszpregliku do ok 1/4 i zakladasz wezyk sztrzykawki,

wyciagasz powietrze strzykawka az bedzie wciagal sie plyn wtedy podwieszasz sztrzykawke za tlok by wezykiem byla w doli wciskasz dwa razy sprzeglo, zakrecasz odpowietrznik i gotowe :mrgreen:

oczywiscie plyn strzykawka wyciagasz az bedzie bez powietrza

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak uda Ci się odpowietrzyć sprzęgło i nadal będzie pedał zostawać to ja obstawiam pompę! możesz spróbować ją reanimować zestawem naprawczym (kilkanaście pln) lub po prostu wymienić na nową (zamiennik w intercarsie okolo 100pln). Rozbierz ją najpierw i jak gładź cylindra pompy jest nie równa; ma wżery itp. to od razu wymieniaj całą pompę ponieważ naprawa nic nie da; a nawet jeśli to tylko na chwilę pomoże.

 

Co do odpowietrzenia:

Jak odpowietrzasz? spróbuj tak jak hamulce; jak płyn nie leci to może być nie drożny układ. Odkręć po kolei: odpowietrznik; przewód od wysprzęglika. Jak płyn poleci z przewodu to wysprzęglik się przypchał (używka około 20pln).

http://tnij.org/gsvg

włosy na głowie potargał wiatr :whistle:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=83461

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.