Skocz do zawartości

318is problem abs+asc palące się kontrolki


BaziG

Rekomendowane odpowiedzi

witam forumowiczów

 

mam następujący problem ktory zaczal sie jakis miesiac temu.. otoz podczas jazdy samohem zapalila mi sie kontrolka abs. po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu samochodu zapalila sie jeszcze kontrolka acs., pojechalem do serwisu tam wyskoczyl blad. styki zostały przeczyszczone. problem powrocil po 4 dniach, na raz wlaczaja sie kontrolki abs asc(raz na jakis czas).

 

czy ktos mial taki problem i jak go rozwiacac

 

bmw 318 is m44 99'

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu. Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem.Co jakiś czas zapala mi się Abs,Asc.Potem gaśnie.Mechanik kasował kompem,powiedzial ze to na przekaźnikach musi coś być.Chciałem to zrobic to powiedział puki cały czas sie nie pali to nie ma sensu,nie wiem czemu tak mi powiedział,może kasy nie chciał zdzierać.Poczekam jak całkowicie to padnie to zrobie,a tak czasami sie wlancza potem gaśnie :mrgreen: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS przyda się i to na 100%.A co do problemu to sprawdz dokladnie cy nie ma przetartych przewodów przy czujnikach,czy z kostki nie wysuwa się przewód.Podobny problem występuje w serii 7(E32) tam wymiana sterownika pomaga w większości przypadków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z tą niby usterką przeżyłem już jedną zimę.w tamtym roku w zimie zapalam go i właczyło sie Asc iAbs :cry: ,mina mi zrzedła,wyjechałem na ulice śniegu pelno .powinno asc nie zadziałac dalem mu specjalnie gazu kola raz się ślizgły i lampki zgasły wszystko bylo sprawne.Dlatego sie nie przejmuje,zrobie to ale narazie nie bo kieszeń pusta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też miałem taki problem... Pojechałem do gościa na kompa sprawdził siedział czujnik z przodu wymienił i wszystko jest ok... Powiem tylko że byłem u kilku mechaniorów i nikt nie mógł stwierdzić co się dzieje...Dopiero ten rozwiązał problem... Pozdrawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.