Skocz do zawartości

530d ogrzewanie postojowe


artur apc

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich w moim aucie e 60 jest tak zwane ogrzewanie postojowe niestety nie wiem czy jest to popsute czy po prostu cos źle włączam , ustawiam czas aktywuje i zaświeca sie czerwony wiatraczek pod regulacja dmuchawy klimatronika i z tego co widziałem to dmuchawa sie włącza ale leci zimne powietrze może ktoś wie jak to działa pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie jest ogrzewanie postojowe a po prostu wentylacja postojowa seryjna dla E60 ?

Wydaje mi się że do ogrzewania postojowego winien być pilot + zakładka w iDrive na temat ustawień (independent heater czy jakoś tak).

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Pilotem można włączyć gdy temperatura zewnętrzna jest mniejsza niż 15°C

Możliwe że w przypadku timerów jest podobnie, nie jestem pewien

 

Włączenie bezpośrednie ( temperatura zewnętrzna nie ma znaczenia ):

http://img178.imageshack.us/img178/9504/webasto.jpg

 

Jeśli nie masz pozycji Independent heater to nie ma webasto

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam takie błędy macie jakieś sugestie co może być powodem? Włączam webasto to się zaświeci na czerwone wentylatorek i wyłącza się.

 

http://img526.imageshack.us/img526/6905/img20121103017.jpg

 

http://img811.imageshack.us/img811/4051/img20121103018.jpg

Używane części do BMW e36 e38 e39 e46 e53 e60 e87 e90 f01 f10 f30

tel .: 731 885 885 Zapraszam :)


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39682621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam , mam również pytanie odnośnie ogrzewania postojowego , coś chyba poprzestawiałem , bo pomimo że mam independant heater , to z pilota włącza mi się tylko nawiew , w ustawieniach nie mam zaznaczonej żadnej opcji , ani independent heater , ani independent ventilation , rozumiem ze jedną z nich (heater) muszę zaznaczyć ?

Jednak kiedy to robię to webasto włącza się od razu... tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje w menu służą do włączania z menu - od razu. Więc jest ok. Pilot uruchamia przewietrzanie/ogrzewanie w zależności od temp (granica jest na 15C). A gościu powyżej (post sprzed pół roku) ma zatartą/uszkodzoną pompkę - standardowe uszkodzenie nawet w 2-3 letnich egzemplarzach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź ,u mnie żaden błąd nie wyskakuje i jeszcze wczoraj grzał normalnie , dziś nie nagrzał za bardzo...

Czyli reasumując ręcznie webasto się włącza , a z pilota coś nie chce włącza się tylko chyba nawiew i po jakimś czasie wyłącza sam... co może być przyczyna takiego zachowania ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze jestes pewny ze z i-Driva webasto dziala poprawnie/grzeje przez 30min ?

 

Pelen start webasto zajmuje pare minut, najlepiej odpalic INPA, uruchomic webasto recznie (z i-Drive) zczytac aktualny stan/obserwowac jak sie zachowuje temp itp. to samo zrobic ale uruchomiajac webasto z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Adisan82 , dokładnie tak gdy włączam z I-drive na początku słychać jakieś jakby kapanie i lekki szum , po dłuższej chwili załącza się coś jakby pompa i w środku robi się ciepło , natomiast pilotem nie działa to w taki sposób, poświeci się ten wentylatorek pod pokrętłem się potem rozłącza ... mówię oczywiście o sytuacji gdy silnik jest zimny . na ciepłym nie próbowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche dziwna sytuacja ;/ wyglada ze webasto dziala poprawnie, jezeli sie nie myle do zdalnego sterowania jest sterownik radiowy Telestart. Byc moze tu jest problem.

 

Widac ze sterownik reaguje na pilota bo jak wspomniales zalancza sie ten czerwony wentylatorek na klimatroniku ale po chwili gasnie.

 

Byc moze komunikacja miedzy sterownikiem radiowym a sterownikiem webasto ?

 

Moze glupie pytanie ale testowales to webasto jak temp otoczenia byla < 5C ?

 

Gdzies czytalem ze Direct Independet ... z i-Drive dziala do 15C a z pilota do 5C. (prosze o weryfikacje bo glowy nie daje ze info jest prawdziwe)

 

Duzo informacji, moze cos wpadnie Ci do glowy:

http://ogrzewaniepostojowe.net.pl/ThermoTop.php

 

 

W najgorszym wypadku kupujesz interfejs wyciagasz webasto i bawisz sie, lub jedziesz do ekspertow :-)

 

Moze to pomoze:

 

Przyuczanie pilotów do centralek Telestart

1. Odłączyć zasilanie centralki Telestart na minimum 10 sekund.

2. Po podłączeniu zasilania w ciągu 5 sekund nacisnąć na pilocie przycisk "OFF" na co najmniej 1 sekundę.

3. Przyuczanie 2-go lub 3-go pilota następuje analogicznie.

4. Przyuczania można dokonywać wielokrotnie. przy dodawaniu kolejnego pilota, kasuje się w pamięci centralki najstarszy wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.