Skocz do zawartości

318is Awaryjne otwieranie maski - urwana linka


szwaicar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Urwała mi się linka od maski od strony zamka, dodam że moge wyjąc nerkę od zewnątrz i teoretycznie mam dostęp do obydwu zamków, gdy pociągnę linkę łącząca pierwszy zamek z drugim, otwiera mi się zamek od strony pasażera, ale niemam pojęcia jak otworzyć zamek od strony kierwocy. Próbowaliśmy we dwie osoby (z mlody525i) poruszać maska na boki, ale nic nie puszcza, ciągnęliśmy z całej siły do góry żeby ostateczne urwać zatrzask, ale ani drgnie. Czy jest jakis sposób aby otworzyć ten zamek?? proszę o KONKRETNE porady.

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu! Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za pomoc, ale poszukałem troche i wkońcu znalałem w necie instrukcje, jak by ktoś miał taki problem polecam przeczytać

 

"Aby otworzyć maske trzeba zrobić to:

1. Wyjąć prawy grill

2.Pociągnąć linke która idzie do lewego zamka-otworzy się lewa strona

3 trzeba znaleźć mechanizm z prawej strony-tam gdzie wchodzi zatrzask od maski... Jest to czarne pudełko wielkości paczki od fajek...

4.Jak znajdziemy już ten mechanizm to bierzemy śróbokręt i lekko naciskamy na czarną plastikową pokrywe z plastiku i powinna pęknąć od przodu w lewym rogu-Tam jest cienki plastik specjalnie zrobiony do owaryjnego otwierania... następnie wkładamy tam sróbokręt i dociskamy wtedy otworzy się prawa strona.. I MASKA OTWARTA"

 

Temat zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć.

 

Mam od wczoraj BMW 318 E46 i chciałem otworzyć maskę pociągnąłem za dźwignie dolałem płynu do spryskiwaczy i teraz nie bardzo chce się zamknąć:) Czy jest jakiś specjalny sposób zamykania? czy wystarczy ją spuścić z odpowiedniej wysokości?

 

Teraz wystaje ten uchwyt do otwierania z grila i jak go dopcham to zaskakuje i trzyma maskę ale od środka jak pociągnę za dźwignie pod kierownicą to nie reaguję. Czy urwałem linkę albo zamek mi się zaciął:)?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Mam od wczoraj BMW 318 E46 i chciałem otworzyć maskę pociągnąłem za dźwignie dolałem płynu do spryskiwaczy i teraz nie bardzo chce się zamknąć:) Czy jest jakiś specjalny sposób zamykania? czy wystarczy ją spuścić z odpowiedniej wysokości?

 

Teraz wystaje ten uchwyt do otwierania z grila i jak go dopcham to zaskakuje i trzyma maskę ale od środka jak pociągnę za dźwignie pod kierownicą to nie reaguję. Czy urwałem linkę albo zamek mi się zaciął:)?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Jesteś nowy ok :wink: Dział e46- viewforum.php?f=69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
szwaicar ma racje,ja tez mialem problem z otwarciem maski ,poszla mi linka przy lewym zamku juz sie mialem zabierac za demontaz nadkola i zdezaka ale postanowilem sprobowac jego sposobem troche bladzilem ale udalo. Mosialem poswiecic linke prawego zamka ale i tak juz byla zmaltretowana przez moje wczesniejsze proby.Zaoszczedzilem na mechaniku, dzieki wielkie :D :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.