Skocz do zawartości

Skakanie na obrotach 523i


vexatus523i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, posiadam bmw 523i z 1998r, mam następujący problem, za każdym razem bez różnicy czy silnik jest ciepły czy zimny, przy zatrzymaniu się silnik faluje na obrotach między 700 a 400 dzieje się tak przez około 5 - 6 sekund a potem obroty się uspokajają ale nadal widać nierówną pracę silnika, kolejna rzecz to łupoczący głuchy dźwięk coś w stylu łłłłuuuufffff łłłłufffff łłłłuuuuuffffff, z góry dziękuje za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam gazu a dźwięk ciężko jest zlokalizować, słychać jakby to był wiatrak ale jak przyłożę ucho to nie słyszę żeby to był on obsłuchiwałem silnik i pracuje cicho, jutro podniosę samochód do góry i obsłucham go jeszcze od dołu, jeden z ''niby znawców'' bmw powiedział mi że powinienem wyczyścić kolektor ssący i przepływomierz powietrza i wtedy niby silnik zacznie pracować równo ale wydaje mi się to trochę banalne, sam jestem mechanikiem i nigdy nie czyściłem kolektora ssącego po to żeby silnik zaczął równo pracować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten dzwiek masz caly czas czy na przyklad tylko po zdjeciu nogi z gazu jak silnik spada z obrotow? Jesli tak to warto by bylo zajrzec do odmy czy czasem nie zawalona syfem..

Co do nierownych wolnych obrotow to sprawdz najpierw szczelnoc dolotu a szczegolnie te rure ktora prowadzi od filtra do kolektora czy nie ma jakis malych pekniec/nieszczelnosci bo to dosyc popularna sprawa.

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odma jest to odpowietrzenie skrzyni korbowej w silniku 2,8 wyglada to tak nie wiem dokladnie jak 2,3 ale chyba to samo czesc nr2

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DH61&mospid=47558&btnr=11_1487&hg=11&fg=15

Wymieniałem ostatnio i powiem że kultura pracy silnika sie poprawiła i apetyt na olej lekko spadł.

 

A co do dzwięku czy jest podobny do tego?

Edytowane przez Marek_e34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A wykluczas osprzęt?

Może pompa od wspomagania lub alternator albo jakaś rolka?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odma kupiona w serwisie bo tylko oryginał jest, razem z dwoma wezykami to koszt ok. 300zł .

Silnik z filmiku to mój i nie taki diabeł straszny jak go maluja bo tez sie wystraszylem okazalo sie że to napinacz :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem ostatnio i powiem że kultura pracy silnika sie poprawiła i apetyt na olej lekko spadł.

skąd wziołeś i ile kosztowało ?

a silnik z filmu to strasznie chodzi - ma on jeszcze ciśnienie oleju ?

 

Bez problemów bez wężyków kupiłem u nas w Chełmnie (małe miasteczko) 160zł w sklepie z częściami w ASO w Bydgoszczy wołali 210zł złodzieje, wężyk 80zł a najczęściej mechanicy urywają i twierdzą że był zepsuty, mój mechanior wiedział, że wężyk jest na zatrzask i LEWY gwint. Trzeba odpiąć zatrzask i go wykręcić a większość odpina zatrzask i na siłę ciągnie - tak mi oznajmił. Skoro dostałem u mnie to w większych miastach nie powinno być problemu a nazywa się to SEPARATOR OLEJU, pod taką nazwą występuje w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem ostatnio i powiem że kultura pracy silnika sie poprawiła i apetyt na olej lekko spadł.

skąd wziołeś i ile kosztowało ?

a silnik z filmu to strasznie chodzi - ma on jeszcze ciśnienie oleju ?

 

Bez problemów bez wężyków kupiłem u nas w Chełmnie (małe miasteczko) 160zł w sklepie z częściami w ASO w Bydgoszczy wołali 210zł złodzieje, wężyk 80zł a najczęściej mechanicy urywają i twierdzą że był zepsuty, mój mechanior wiedział, że wężyk jest na zatrzask i LEWY gwint. Trzeba odpiąć zatrzask i go wykręcić a większość odpina zatrzask i na siłę ciągnie - tak mi oznajmił. Skoro dostałem u mnie to w większych miastach nie powinno być problemu a nazywa się to SEPARATOR OLEJU, pod taką nazwą występuje w sklepie.

 

Wężyk który jest plastikowy jest tak kruchy ze najmniejsze jedo wygiecie to napewno strzeli zreszta i tak zawsze jest zapchany syfem dlatego wezyki radze kupic nawet ten gumowy co idzie do bagnetu był zapchany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś mi poradził żebym zrobił reset komputera, zrobiłem reset kompa i było dobrze ale postał przez noc i w sumie jest nawet gorzej, teraz czasami silnik po prostu gaśnie, chyba czeka mnie podłączenie po komputer i sprawdzenie co jej jest nie tak, jeżeli chodzi o dźwięk to jest zupełnie inny, u ciebie słychać jakby łożysko się rozpadło u mnie jest nazwałbym to głuchy dźwięk coś w stylu huczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.