Skocz do zawartości

Niewielka stłuczka, duży problem.


Poohaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

proszę o poradę.

 

Jakiś czas temu miałem kolizję w której uszkodziłem zderzak, błotnik lewy i przetarłem szkło lampy lewej. e39 1997 sedan.

 

Przeglądając allegro znalazłem takiego sprzedawcę u którego dostałbym wszystkie potrzebne części, w dobrej cenie, oczywiście zamienniki.

 

Link do jednej z aukcji allegro:

Błotnik

http://allegro.pl/blotnik-nowy-bmw-5-e39-96-04-w-wa-jakosc-q-zabez-i1257114844.html

Zderzak

http://allegro.pl/zderzak-przod-nowy-bmw-5-e39-00-jakosc-q-w-wa-i1247351161.html

 

Sprzedawca posiada prawie 52 tysiące pozytywnych opinii i niecałe 200 negatywów. Z tego co widzę, to wszystko co sprzedaje to zamienniki.

 

I teraz moje pytanie, czy ktoś kupował od tego sprzedawcy części, czy może od razu odpuścić i szukać używanych oryginalnych części.

Sprzedawca twierdzi, że nie będzie problemu ze spasowaniem, jednak wiele osób odradza kupowanie zamienników.

I druga sprawa to lampa. Mam przetarty klosz lampy. Samochód jest przedliftowy, jednak mam lampy xenony z białymi kierunkami. Po czym poznam, bez demontarzu lampy czy mogę wymienić samo szkło. Z tego co wiem, to w przedliftowych lampa jest rozbieralna, a po liftingu klejona. Wymiana szkła, a całej lampy różni się sporo w kosztach.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Poohaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z częściami takimi jak zderzak problem z reguły był taki (wielokrotnie opisywany na forum tym i innych), że np po bokach był za krótki około 1cm na stronę i o ten 1 cm nie schodził się z krawędzią błotnika/nadkola. Co do części blacharskich w zamienniku to z reguły problem polega na tym, że zrobione to jest z blachy rodem z puszki od piwa - cienkie jak diabli i podatne na korozję.

Twój wybór...

Pzdr.

P.S. Jeśli auto masz w jakimś standardowym kolorze to ja bym chyba jednak poszukał coś w necie w oryginale i tym samym kolorze - odchodzi Ci koszt malowania (jak dobrze poszukasz to można dostać części w bardzo dobrym stanie, niewymagające malowania) a części masz oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu poszukałbym oryginałów na szrotach. Wokół Warszawy jest tego dużo.

Co do kloszy - przed liftem z xenonem da się na 100% wyminić sam klosz (sam takie mam).

Mój brat ma dwa do sprzedania, więc jakbyś chciał, to pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bralem od niego kiedys lusterka do e39. Kontakt i zgodnosc tego co przyszlo, z tym co oczekiwalem bylo ok. A co do samej blachy - szukalbym tez oryginalow, tym bardziej ze ich wybor obejmuje praktycznie pelna game kolorystyczna w chwili obecnej, a ceny zaczynaja dorownywac cenom czesci do tzw. "golfiacza";) A co oryginal, to oryginal

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Również nie polecam zamienników. Najlepiej kup używane oryginały. Mój tato jest blacharzem samochodowym i zawsze gdy klient kupuje zamiennik jest problem z jego dopasowaniem. Ostatnio montowaliśmy zderzak do golfa - totalna porażka. Ja do swojej buni kupowałem błotnik za 80zł (był delikatnie uszkodzony) spasował bez najmniejszego problemu. Co do lamp przed liftem to są one całkowicie rozbieralne i możesz kupić same klosze (na allegro 330zł za komplet białe kierunki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki wszystkim za pomoc. Sorki, że po takim czasie, ale wszystko naprawione.

 

Błotnik oryginalny w dobrym stanie dostałem za 200zł + przesyłka.

Szkło lampy kupiłem zamiennik. Wygląda dobrze, nawet dużo lepiej niż oryginalna lampa z drugiej strony. Tam widać, że ma już swoje lata. Zastanawiam się czy nie kupić drugiej i też nie wymienić. Tak nowa jakaś taka bardziej przezroczysta. Stara jest trochę matowa. Widać to przy włączonych światłach.

 

Zderzak po lekkich poprawkach wygląda jak nowy. Dodatki do zderzaka (listwy) kupiłem zamienniki i nie było problemu ze spasowaniem.

 

Dzięki za pomoc

Poohaty z Gdańska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatki do zderzaka (listwy) kupiłem zamienniki i nie było problemu ze spasowaniem.

W tej kwestii powiem tak - z mojego własnego doświadczenia przy szukaniu - na giełdzie listwa plastikowa w zderzak m-pakietowy firmy DEPO (inna struktura zewnętrzna plastiku w porównaniu z oryginałem) 90pln. Wykonałem telefon do ASO BMW Inchcape Wrocław - oryginał tej samej listwy 80pln. Wybór był oczywisty - olałem giełdowy zamiennik...

Na przyszłość - w sprawie takich plastikowych pierdółek dzwoń zawsze też do ASO bo tam często ceny oryginałów tych są niższe niż ceny wątpliwej jakości zamienników.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.