Skocz do zawartości

jak rozebrać lampe


rafał77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z lampami przednimi ,mam pourywane regulatory kupiłem nowe ale prawde mówiąc nie wiem jak się za to zabrać .Czytałem nie jedną porade co do tego ale wydają mi się troche dziwne np.włożenie lampy do piekarnika chyba przy ksenonach to jest nie normalny pomysł.Proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie chce się poszukać na forum....

Najpierw wypinasz wszystkie wtyczki z kablami i odkręcasz 4 śruby torx - dwie na górze lampy i dwie na dole z tyłu.

Wyjmujesz lampę ciągnąc najpierw od strony nerek, bo przy kierunku jest wkładana na zakład.

Zdejmujesz ozdobną listwę, rozpinasz plastikowe zatrzaski wokół lampy i klosz masz już zdjęty.

Opisu rozebrania bebechów nie podam z pamięci, ale jest to dosyć proste i na bank na forum jest opis, bo sam wg niego rozbierałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przed odłączeniem wtyczek w lampach przedliftowych z xenonami trzeba odłączać akumulator? Jakby nie rozłączyć to potem pojawi się jakiś błąd? Sam może jutro wezmę się do zdejmowania klosza bo są mętne. Może zrobię małą fotorelację, tylko nie wiem czy odłączać ten akumulator czy nie? Jeżeli tak -wystarczy klema "minus" ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wymiany regulatorów radzę wziąć opis z pierwszej strony tego tematu (zdjęcia padły): viewtopic.php?f=15&t=72107

a zdjęcia z angielską instrukcją są tutaj: http://www.bmwdiy.info/non-celis-front/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis podany wyżej jest super. Już jestem po czyszczeniu kloszy i soczewki.Zdjąłem tylko klosz. Jest trochę lepiej -jakby taki mleczny nalot zszedł. Robiłem zdjęcia ale nie wiem czy będą pomocne po tak dokładnej fotogalerii ze strony angielskiej. Jak coś to mogę wkleić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.