Skocz do zawartości

ISOFIX - jak sprawdzić czy jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Jak można sprawdzicć czy w moim aucie mam isofix dla fotelika dla dziecka?

 

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor
Rzecz w tym że nie widziałem i nie wiem czy takie cos jest u mnie a niebawem będę potrzebował :)
Opublikowano

dwa uchwyty na tylnej kanapie/siedzisku - w BMW z tego co widziałem to:

- przy tapicerce materiałowej (roczniki 2004-2006 które oglądałem)- w wersji sedan schowane są pomiędzy oparciem a siedziskiem(należy odchylić lekko do góry tapicerke)

- przy tapicerce skórzanej - w tym samym miejscu masz dwie plastikowe zaślepki w kolorze tapicerki - odchylasz - wyciągasz i masz - do tego mocujesz fotelik na tzw. zatrzask który później zwalniasz - tak jest w Recaro (przy okazji polecam fotelik tej firmy - do tanich nie należy ale jest bezpieczny, atestowany, i ma super tapicerkę którą można prać do woli :D - bez szkody dla jej wizualnego wyglądu).

- wersja kombi - standardowo ma zaślepki

 

Jedna rada użytkownika systemu ISOFIX od ponad 3 lat :) - pod całą długość fotelika kup sobie specjalną matę (koszt około 100PLN ale UWAGA nie zawsze mata jest na tyle gruba) lub podłóż jakiś grubszy materiał/kocyk/polar w kolorze tapicerki by nie waliło po oczach -w takim przypadku przynajmniej fotelik nie uszkodzi ci tapicerki ani nie pozostawi trwałych odgnieceń (zwłaszcza na skórze) warto również zabezpieczyć prowadnice do uchwytów które wykonane są ze stali/aliminium. Było nie było dziecko to "kruszyna" ale sam fotelik waży dobre kilka kg (dla najmłodszych) później waga dziecka + fotelik + kilka "kanciastych elementów na podstawie + prowadnice" mogą wyrządzić szkodę tapicerce.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Opublikowano
  • Autor

dzięki za rady :)

Możesz podać model tego fotelika Recaro?

Opublikowano

jesli chodzi o foteliki nie kieruj sie sama marka- proponuje poczytac testy na http://fotelik.info/

najlepiej wybrac kilka modeli i pojechac z dzieckiem "przymierzyć" taki fotelik;

swego czasu kupilem recaro-wersja tylem do kierunku jazdy-mial byc bezpieczny i wygodny; w e61/e60 kanapa z tylu jest pod katem; skutek byl taki, ze dziecku siedziało sie niewygodnie i niebezpiecznie....

 

 

pzd K.

pozdrawiam Konrad
Opublikowano

:) Poniżej historia - podaję wszystkie po kolei:

1. Dla juniora jak był tyci tyci kupiłem: http://www.recaro.com/en/product-areas/child-safety/products/child-seats/ece-group-00/recaro-young-profi-plus.html#c25731 + baza - szczerze mówiąc używałem częściej nosidełka z wózka MUTSY gdyż miało bardzoo szerokie pole regulacji oparcia - także dzieciak NAWET mógł spać w tym na płasko

2. Następnie gdy przeszedł kolejną fazę rozwoju czyli jako człowieczek około roczny miał http://www.recaro.com/en/product-areas/child-safety/products/child-seats/ece-group-i/recaro-young-expert-plus.html + kupiona wcześniej baza

3. Od mniej więcej roku czasu junior jeździ w http://www.recaro.com/en/product-areas/child-safety/products/child-seats/ece-group-iiiii/recaro-monza-seatfix.html - ten ostatni ma też bardzo dużą regulację więc starczy na ładne 3 lata - o ile wcześniej nie będzie miał odpowiedniego wzrostu - ma ciekawy i przydatny bajer - mianowicie system "audio" w zagłówkach - podłączam mu telefon albo MP3 player i gość po kilku minutach śpi jak nic

 

Młody wszystkie miał w jednym kolorze czarno białym (oni to nazywają srebrnym nie wiedząc czemu :) ).

gdyby była taka opcja z czystym sumieniem mogę kliknąć "polecam" :) gdyż:

- łatwo się piorą i nie tracą walorów

- są bezpieczne

- mają ciekawy design

- umilają podróż

- są wygodne

- nie trzeszczą na naszych drogach (każdy z nich przejechał w samochodzie jakieś 30tkm)

 

EDIT"

W nawiązaniu do w/w posta zaznaczam że pierwszym i drugim mały nie jeździł w E60 - niemniej jednak podróżował samochodami z kanapą po kątem (avensis, passat, c-klasse)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano
No świetne się wydają te foteliki Recaro, serio. Poczytałem sobie i są polecane gdzie tylko się nie zajrzy. A powiedzcie mi,czy ten model: http://www.autofoteliki.pl/recaro-young-sport-2-0-2011,2,63,112.html jest wyposażony w system ISOFIX? Bo z tego co pamiętam (muszę się jeszcze się upewnić organoleptycznie) to moje BM jest, no i chciałbym to wykorzystać.
Opublikowano
Jako człowiek będący w temacie (junior) stwierdzam że ten fotelik nie jest dostosowany do systemu ISOFIX. Zresztą jak wejdziesz na www.Recaro.de jest tam film instruktażowy który ewidentnie pokazuje że fotelik ten mocowany jest za pomocą pasów bezpieczeństwa zamontowanych w pojeździe.
Kiss French. Wear Italian. Drive German.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.