Jeżeli chodzi o kwestię maksymalnego bezpieczeństwa, to najlepiej prezentują się foteliki dla niemowląt (tak naprawdę nie wiem czy jakikolwiek fotelik dla dzieci starszych ma ocenę 5* ADAC). My mieliśmy fotelik Maxi Cosi Cabrio i sprzedawca mówił, że synek w razie wypadku będzie najlepiej chronioną osobą w pojeździe.
No świetne się wydają te foteliki Recaro, serio. Poczytałem sobie i są polecane gdzie tylko się nie zajrzy. A powiedzcie mi,czy ten model: http://www.autofoteliki.pl/recaro-young-sport-2-0-2011,2,63,112.html jest wyposażony w system ISOFIX? Bo z tego co pamiętam (muszę się jeszcze się upewnić organoleptycznie) to moje BM jest, no i chciałbym to wykorzystać.
Myślę, że warto rozważyć uniwersalny fotelik samochodowy, a nie skupiać się nad systemem mocowania. Foteliki, które są mocowane przy pomocy pasów również uzyskują wysokie noty w testach bezpieczeństwa ADAC. Obecnie fala zachwytu ISOFIX przemienia się w merytoryczną dyskusję nt. skuteczności, dlatego warto zastanowić się, czy zakup zaczepów do mocowania pomoże w zwiększeniu bezpieczeństwa dziecka.
3 odpowiedzi
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.