Skocz do zawartości

e46 320d -19 cali


Rottar

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad tym autem. http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?lang=de&id=134301398&pageNumber=1&tabNumber=2 Jak widzicie ma założone 19-calówki. Czy na tych kołach da się jeździć po naszych drogach? Podejrzewam całkowity zanik komfortu i zabójczy wpływ na zawieszenie. Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii? Czy myślicie, że jeżeli zdecyduję się na sprzedaż tych kół to będę miał problem ze znalezieniem kupca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Będzie miało negatywny wpływ na komfort oraz na zawieszenie.

 

Zalezy od opon, zalezy od rozmiarow felg i ich ET, zalezy od wagi felg, a wplyw na zawieszenie zalezy od stanu zawieszenia.

jednak będe sie upierał że przy naszych drogach jakie by opony nie były(felgi,ET,waga)komfort maleje kiedy cale wzrastają. :wink:

(*pozdrawiam*)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem na 18 felgi oryginalne i jednak 17 wydaje mi sie bardziej komfortowa,chociaż gdybym miał podobny profil opony zarówno na wiekszej jak i na mniejszej feldze na pewno różnica była by mniej odczuwalna.Ale na pewno im wiekszy cal(a co za tym idzie najczęściej niższy profil)tym jazda np po koleinach, jest bardziej uciążliwa zarówno dla kierujacego jak i zawieszenia.I to by było na tyle bo nie mam zamiaru nikogo przekonywac do swojego zdania,poprostu je wyraziłem i nikt nie musi się z nim zgadzać. :)
(*pozdrawiam*)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem na 18 felgi oryginalne i jednak 17 wydaje mi sie bardziej komfortowa,chociaż gdybym miał podobny profil opony zarówno na wiekszej jak i na mniejszej feldze na pewno różnica była by mniej odczuwalna.

 

Profil opony to pojecie wzgledne, wiekszosc osob mysli, ze kazda opona o profilu 45 jest taka sama (pomimo roznych szerokosci czy srednic felg), ma taka sama wysokosc i zapewnia ten sam komfort. Wydaje mi sie, ze popelniasz ten sam blad. Opony dobiera sie do felg tak aby srednica kola byla zawsze jak najblizsza fabrycznej, czy to montujac szersze opony czy cal wieksze felgi. W przypadku 19" w E46 komfort jest praktycznie taki sam jak w przypadku 18", ale oczywiscie tak jak wczesniej wspomnialem duzo zalezy od wyboru opon, tanie opony, szerokie, o niskim profilu zawsze beda twarde i tutaj nalezy szukac problemu.

 

Ale na pewno im wiekszy cal(a co za tym idzie najczęściej niższy profil)tym jazda np po koleinach, jest bardziej uciążliwa zarówno dla kierujacego jak i zawieszenia.

 

Znowu srednica felgi nie ma tutaj znaczenia (dlatego, ze dobrze dobrane felgi i opony, maja ciagle taka sama sumaryczna srednice), na zachowanie w koleinach ma wplyw szerokosc opon i ET felg.

 

I to by było na tyle bo nie mam zamiaru nikogo przekonywac do swojego zdania,poprostu je wyraziłem i nikt nie musi się z nim zgadzać. :)

 

Nie chodzi o to, zeby sie z Toba nie zgadzac, probuje poprostu eliminowac obiegowe opinie, ktore rzadko sa prawdziwe. Zgadzam sie oczywiscie, z faktem, ze im wieksze felgi tym komfort bedzie nizszy, ale E46 to jakby nie patrzec sportowy sedan/coupe, gdzie wlasciwosci jezdne zawsze sa priorytetem, a nie komfort, komfort oferuja inne marki, kosztem prowadzenia. A wieksze felgi, z szerszymi oponami, zawsze poprawiaja zachowanie samochodu na drodze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil opony to pojecie wzgledne, wiekszosc osob mysli, ze kazda opona o profilu 45 jest taka sama (pomimo roznych szerokosci czy srednic felg), ma taka sama wysokosc i zapewnia ten sam komfort. Wydaje mi sie, ze popelniasz ten sam blad. (...) duzo zalezy od wyboru opon, tanie opony, szerokie, o niskim profilu zawsze beda twarde i tutaj nalezy szukac problemu.
:cool2:

 

Znowu srednica felgi nie ma tutaj znaczenia (dlatego, ze dobrze dobrane felgi i opony, maja ciagle taka sama sumaryczna srednice), na zachowanie w koleinach ma wplyw szerokosc opon i ET felg.
Nie. Na prowadzenie w koleinach średnica felgi MA wpływ. Przecież inaczej zachowa się w koleinie opona 225/55R16 (która ma stosunkowo wysoką i miękką ściankę i łagodnie zjedzie i wyjedzie z koleiny) od 225/40R19 (której ścianka jest niska, twarda i zamiast do koleiny wjechać to do niej "wskoczy")
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma wplyw szerokosc opon i ET felg.
Nie. Na prowadzenie w koleinach średnica felgi MA wpływ. Przecież inaczej zachowa się w koleinie opona 225/55R16 (która ma stosunkowo wysoką i miękką ściankę i łagodnie zjedzie i wyjedzie z koleiny) od 225/40R19 (której ścianka jest niska, twarda i zamiast do koleiny wjechać to do niej "wskoczy")

 

Dobrze, ale podajesz ekstremalny przypadek, pomiedzy oponami 225/45R17 i 225/40R18, czy nawet 225/45R17 i 225/35R19 roznica nie bedzie drastyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale podajesz ekstremalny przypadek, pomiedzy oponami 225/45R17 i 225/40R18, czy nawet 225/45R17 i 225/35R19 roznica nie bedzie drastyczna.

Zgoda, drastyczna nie będzie, ale będzie odczuwalna. Oczywiście przy założeniu że w każdym z tych rozmiarów zakładamy tę samą oponę. Bo różne opony mają różne ścianki boczne i moze się okazać, że mimo niższego profilu bok będzie miększy nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.