Skocz do zawartości

320d stukanie w lewym kole przy ostrym przyspieszaniu


Adam093

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...
Witam ja miałem podobne stuki przy ruszaniu, po skręcie dynamicznym w lewo ustępowało aż do skrętu np. na skrzyżowaniu w prawo i tak przez jakiś czas(okl.50km).Dopiero gdy skręcając w prawo w ulice doszło do głośnego chrupnięcia i bum.Zatrzymałem się żeby sprawdzić co jest świeciłem po wale zawieszeniu tylnym szukając uszkodzenia,ale nic nie było widać,dopiero przy podniesieniu tyłu prawe koło wydawało chrupotanie myślałem że łożysko się rozleciało lub półoś ale po wnikliwym osłuchiwaniu padło na łożysko zdjąłem koło i tarcze i okazało się że zabezpieczenie szczęk odpadło i ocierając wcześniej o bęben ścierała się sprężynka aż do średnicy która pozwoliła wpaść niżej i wtedy jak skręciłem w prawo musiała wpaść między szczęki a bęben co spowodowało obtoczenie się do góry skruszenie warstwy szczęki i spadnięciem ponownie do miejsca pierwotnego (powodującego stukanie) a że zabezpieczenie uległo deformacji nie spadło ponownie niżej tylko stukało,a jak ktoś widział zabezpieczenie to wie że nie jest to malutki nit jak w innych markach,niby nie realne dźwięki a jednak chrupnięcie było poważnie głośne. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępna diagnoza jest taka, że to coś z wałem. Przy mocniejszym przyspieszaniu zaczyna "gumowa" stukać i czuć coś na podłokietniku, jeżeli ruszać łagodnie nic nie słychać.

Z tego co czytałem tu na forum może być to podpora wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.