Skocz do zawartości

zerwany gwint w bloku e39 528i

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Forumowicze kupiłem uszkodzona e39 (uszczelka pod głowicą)podczas montażu zregenerowanej głowicy

przekreciłem gwint w bloku. wszystko robiłem (dokrecałem śruby kluczem dynamometrycznym)tak jak to pisało na instrukcji uszczelki

z tym ze uszczelka była do silnika 2.5 który podobno jest żeliwny (i mocniejszy zarazem) sprzedawca powiedział ze to bez znaczenia. i takim oto sposobem gwint nie wytrzymał w bloku- sie zerwał

 

Moje pytanie co z tym teraz zrobić? Gwintować i wstawić wieksza śrube (12tke) czy może wprasować jakąś tulejke?

Czy znacie jakiegos majstra który by to zrobił?

oraz jak ktoś ma to prosze o dane z jaką siłą dokrecać głowice w 2.8l (blok aluminiowy)

 

Z góry dzieki.

Opublikowano

jestem w stanie się założyć że po przegwintowaniu tej śruby i tak nie uda się poskładać silnika bo pozrywasz następne gwinty

tak przynajmniej było w moim silniku --> a przegwintowaliśmy od razu wszystkie śruby głowicy na śruby z TDSa

przyczyną zerwania gwintu nie jest Twój błąd a po prostu ktoś już silnik wcześniej naprawiał i gwint poprzeciągał

mechanicy zawsze twierdzą że po wymianie uszczelki w BMW należy od razu auto sprzedać

Opublikowano
  • Autor
jestem w stanie się założyć że po przegwintowaniu tej śruby i tak nie uda się poskładać silnika bo pozrywasz następne gwinty

tak przynajmniej było w moim silniku --> a przegwintowaliśmy od razu wszystkie śruby głowicy na śruby z TDSa

przyczyną zerwania gwintu nie jest Twój błąd a po prostu ktoś już silnik wcześniej naprawiał i gwint poprzeciągał

mechanicy zawsze twierdzą że po wymianie uszczelki w BMW należy od razu auto sprzedać

 

 

Wiec co robic w takiej sytuacji?

bo przecież nie bede zmieniał całego bloku silnika

Opublikowano

ja zmieniałem i to dwa razy

jeden gwint warto przegwintować na większy

ale każda próba to koszta bo uszczelka ma tylko jedną próbe montażu - po odklejeniu foli masz 15 minut na poskładanie jak nie uda się to musisz kupić nową uszczelkę

Opublikowano

przegwintuj na nieco większy.Sciągnij sobie serwisówke i zobacz z jakim momentem trzeba dokręcać śruby.

I mam nadzieje że dajesz oczywiście nowe śruby a nie z "odzysku"??

Opublikowano
  • Autor
przegwintuj na nieco większy.Sciągnij sobie serwisówke i zobacz z jakim momentem trzeba dokręcać śruby.

I mam nadzieje że dajesz oczywiście nowe śruby a nie z "odzysku"??

 

Tak tak śróby mają przyjsc jutro. dzis przegwintowałem dwunastką a jutro to bede skrecał.

czy naprawde musze kupić kolejną uszczelke(nową)? bo kolega wyzej napisał ze uszczelka ma byc zamontowana do 15 minut po otwarciu?

Opublikowano

zrobisz jak zechcesz ale uszczelka ma na sobie silikon dlatego zrywasz folie jak na naklejce i skręcasz wszystko do kupy

praktycznie masz ostatnią możliwość naprawy tego silnika więc sam wszystko przemyśl

Opublikowano
  • Autor
zrobisz jak zechcesz ale uszczelka ma na sobie silikon dlatego zrywasz folie jak na naklejce i skręcasz wszystko do kupy

praktycznie masz ostatnią możliwość naprawy tego silnika więc sam wszystko przemyśl

 

a znasz moze moment dokrecania srub?

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Głowicę dokręca sie na trzy razy. Każdą kolejno.

Pierwszy to momentem 40 N/m

Następnie dalej o 90st.

I znowu dalej o 90 st.

Kolejnośc chyba znasz? < od środka na zewnątrz >

I to nie daje gwarancji nieuszkodzenia gwintów.

Sruby wcześniej trzeba zamoczyc w oleju i dać im chwilę.

Sruby i uszczelka nowe.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Opublikowano
  • Autor
Głowicę dokręca sie na trzy razy. Każdą kolejno.

Pierwszy to momentem 40 N/m

Następnie dalej o 90st.

I znowu dalej o 90 st.

Kolejnośc chyba znasz? < od środka na zewnątrz >

I to nie daje gwarancji nieuszkodzenia gwintów.

Sruby wcześniej trzeba zamoczyc w oleju i dać im chwilę.

Sruby i uszczelka nowe.

 

 

dzieki wielkie;]

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.