Skocz do zawartości

318i poduszka boczna lewa-problem


mma

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu rozbierałem boczek kierowcy w celu podklejenia maty wygłuszającej.Po złożeniu wszystkiego do kupy zaczeła świecić mi się kontrolka od poduszek powietrznych (pomimo ,że nic nie odłączałem).Pomyślałem ,że w czasie rozbierania coś ruszyłem i dlatego kontrolka świeci.Odłączyłem akumulator,rozebrałem wszystko jeszcze raz ,posprawdzałem wszystkie podłączenia w drzwiach i profilaktycznie w wiązce wychodzącej z drzwi , pod siedzeniem i pojechałem na kompa skasować błąd.Po skasowaniu dwa dni było w porządku jednak dzisiaj znowu zapaliła się kontrolka.Na kompie za pierwszym razem pokazywało błąd poduszki bocznej lewej "za niska rezystencja" (chyba coś takiego bo dokładnie się nie przyglądałem) więc na pewno chodzi o tą poduszkę.Jutro znowu jade na komputer jednak chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał może taki przypadek i co może być tego przyczyną.Czy sama poduszka powietrzna może być uszkodzona ? Jak ktoś ma jakiś pomysł byłbym wdzięczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miałem to samo z tylna prawa poduchą jezdziłem na kompa kasowałem błąd i po jakim czasie zie zapalała. Później wszystko wskazywało na mate pasażera. kontrolka zapalała sie gdy wsiadal pasażer i gasła gdy wychodził. Kupiłem lapka, interfejs i ściągnąłem program INPA skasowałem sam i odpukac 3 tygodnie mam spokój. Nic wiecej nie robiłem samo przyszło samo poszło. Moze wilgoć.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Może faktycznie wilgoć bo ostatnio ciągle u mnie pada.Też się zastanawiam nad kupnem interfejsu bo nie che mi się już jeździć co chwile przez całe miasto na kompa i płacić 50zł. Pojade jeszcze jutro i zobacze czy coś z tego będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem niestety nadal aktualny.Błędu na kompie nie można skasować.Wymieniłem całą wiązkę w drzwiach i nadal to samo.Czy ta kostka pod siedzeniem kierowcy może mieć wpływ na wystąpienie błędu poduszki bocznej kierowcy ? Co jeszcze można posprawdzać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

podpinam się pod temat

 

zauważyłem już kilka razy że jak wsiada pasażer i zatrzaśnie drzwi to zapala się kontrolka poduszki powietrznej po ok 1 min gaśnie i jest już potem ok działo się tak sporadycznie a dzisiaj znowu podobna sytuacja tylko poduszka nie chciała już zgasnąć po przejechaniu kilku km zgasiłem auto odpaliłem i poduszka już nie świeciła

 

więc mam pytanie czym to może być spowodowane?

czy jest to możliwe że poduszka nie ma gdzieś dobrego styku czy może to problem elektroniki lub jeszcze coś innego może jakaś wilgoć? i tak jak mówiłem pojawia się problem tylko wtedy gdy drzwi pasażera są w użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam!

Podpinam się pod temat.

Mam problem z lewą boczną poduszką, kupiłem nawet nową i ciągle świeci błąd za niskiej rezystancji. INPA też nie może skasować błędu.

Pytanie czy to ma jakiś związek z klemą piroechniczną?

Przewód w drzwiach jest ok, jest możliwość że gdzieś dalej się przerwał? :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zabezpieczenie wtyczki jest? Zapewne wyrwane, kup nową wtyczkę i wymień.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.