Skocz do zawartości

316i sonda lambda


grzechusk

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem wymienić sondy lambda w mojej wersji są dwie :evil: i chciałem was zapytać czy taka sonda podejdzie http://allegro.pl/bmw-3-e46-5-e39-5-e60-7-x5-sonda-lambda-bosch-i1219313723.html i czy po wymianie trzeba coś w kompie grzebać.

Myśle o wymianie ponieważ jak na postoju dodam gazu tak pod 4 tys w góre to widać delikatny dymek tzn nie widać tego z kabiny tylko trzeba stać koło rury no i samo wnętrze wydechu- chyba tam jest z łopata sadzy :D. Płynu nie ubywa oleju też, w sumie jeszcze świec nie wymieniałem może to przez nie mogą być zasyfione. No i ostatnie pytanie do tego wątku czy inpą da się zbadać działanie sond lambda? albo czy mieszanka jest prawidłowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sonda bada skład mieszanki i daje ten odczyt do kompa ,jak zle pali to nie oznacza ze jest niesprawna!!!

 

po twoich objawach wnioskuje ze auto poprostu przykopca troche na wysokich obrotach?

 

sprawdz najpierw czy nie przepala i czy odma jest sprawna bo czesto przez te male "gówno" z zaworkiem komp pokazuje błedną prace sond i przepływki

 

auto pracuje ci prawdopodobnie w trybie awaryjnym i stąd ta sadza na wydechu poprostu wali za bogatą mieszanke

 

99% odma do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak się podkręci na wysokie obroty to widać taki mały dymek ale tak jak mówiłem oleju i płynu praktycznie w ogóle nie ciągnie, no i ta rura, dużo sadzy w niej. Tak się przeszedłem po parkingu bo stawiam auto na strzeżonym to benzyniaki (tak wnioskowałem po oznaczeniach) raczej mają czystą rurę a u mnie jak w dieslu, tak myślałem że to będzie przez mieszankę. Wiec jak tylko uporam się z układem chłodniczym (rozerwało zbiornik wyrównawczy) biorę się za wymianę odmy.Dziękuje za odp.

 

A i jeszcze co masz na myśli pisząc sprawdź czy nie przepala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepala-czyt wiecej pali

 

odma nowa servis ok 165zł(Szczecin BMW),uzywka choc dobrze wygladała nie działała prawidlowo

wymiana okolo 20zł( samemu 25min)

efekt hmmm inna praca silnika i na kompie równomierna praca sond( przy uszkodzonej odmie na jałowym biegu 1 sonda nie pracuje prawie wogóle stad ta sadza)no i to przyspieszenie INNE auto sie zrobilo

 

 

oczywiscie najpierw sie upewnij czy ta odma jest trafiona!( odkrec korek wlewu oleju na biegu jałowym i zobacz czy ssie powietrze, jak syczy i ssie to do wymiany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy mógłby mi ktos doradzić czy taka sonda spasuje http://allegro.pl/bmw-3-e36-e46-5-e39-7-e38-z3-sonda-lambda-bosch-i1228503163.html

mój typ silnika jest w tabelce czyli niby ok ale jest taka informacja SONDA 4 PRZEWODOWA

 

DO BMW Z KOMPUTEREM BOSCHA z tego co wiem to w e46 316i 77kw jest bms 46 a nie bosch..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.