Skocz do zawartości

318i huczenie podczas jazdy


kocór

Rekomendowane odpowiedzi

podczas jazdy słychac dziwne falujące chóczenie spod samochodu wymieniłem przednie łożyska ale to nic nie dało nie wiem czy wymieniać tylne czy to może być wał napędowy czy tez opony na których przejechałem już 70000

choczenie :arrow: huczenie

Edytowane przez kocór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to na 100% opony ja miałem ten sam objaw i po wymianie opon jest ok, oczywiście zalezy jakie opony kupisz, lepeij kup jakieś lepsze szkoda kasy na chińskie dziadostwo, po wymianie gum powinno być ok.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy o tym samym huczeniu mówimy. U mnie podobny problem. Na huczenie, moja diagnoza tylne lewe łożysko, mechanik rękę daje za tylne lewe, pracownicy jego też. Wymiana nie dała rezultatu :P wiec chyba opony, ale do zimy muszą dojechać i wymienimy :) Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej opony !

 

może zmieniałeś koła i kierunkowe na odwrót masz pozakłądane ?

 

najprościej sprawdzić, załóż zimówki nawet teraz i polataj chwile po prostej ulicy jak nie huczy masz pewne opony!

 

skrzynia wytrzymuje, za to łożyska tylnego mostu nap. często siadają po przekroczeniu 150 000 km

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ja jednego dnia wróciłem z trasy 300km

 

drugiego dnia zaczęło dziwnie z tyłu... no może można to nazwać że huczeć ale nie jednostajnie tylko jakby na kołach było oblepione błoto,

zdjąłem tył, oczyściłem z błota i dalej dziwny dźwięk... nawet po wciśnięciu sprzęgła nie ustaje ani nie zmienia się,

na szybko postaram się zmienić na letnie i zobacze.... auto nie ściąga nie drży tylko dziwny niejednostajny dźwięk :/

opony to michelin alpin

 

czy np koniec okładzin hamulcowych może dawać jakieś dziwne odgłosy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ranger

 

jak dzieje sie cos takiego nagle to raczej nie opony bo z godziny na godzine nic sie z nimi nie stanie

 

prawdopodobnie siadło łożysko kola

 

a jak juz pytasz o okładziny zdarza sie choć bardzo rzadko ze pęknie sprezyna odciagajaca szczeki hamulcowe recznego wtedy szczeka trze caly czas az sie do blachy wytrze i daje taki dzwiek

 

podnies auto i pokrec kolem szczeke bedziesz slyszał, a lozysko niestety nie zawsze przy malej predkosci wyje szybciej powinienes wyczuc luz na kole

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety

sprawa wygląda tak, że po wymianie klocków z tyłu, zdjęciu tarczy, przeczyszczeniu ich i podregulowaniu ręcznego huczenie NIE USTAŁO,

zmieniłem opony na letnie NIE USTAŁO,

 

dźwięk pojawia się od ok 50-55km/h huczenie z lekkim dudnieniem i rośnie wraz ze wzrostem prędkości,

luzu nie wyczuwam szarpiąc kołem.

 

byłem u mechaniora przejechał się i powiedział, że łożyska a cena to 180-220 za koło + 150 wymiana...

patrzę na ceny, a łożysko kosztuje ok 80-90 zł na koło

więc cena mechanika bardziej mi odpowiada piaście no przecież nie ma takiej przebity

 

i teraz kiedy wymienia się łożysko ? a kiedy piastę ?

czy da radę to zrobić w garażu, jak to zrobić i jakich kluczy potrzeba ?

pomocy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da rade zrobic to w garażu i nie ma duzej filozofii jak juz troche kumasz mechaniki!

 

potrzebny bedzie sciagacz do łożysk chyba ze zaryzykujesz młotek i aluminiowy wybijak bo starego nie szkoda wybijac przecinakiem za to nowe jak najbardziej moze sie przy tym uszkodzić

 

a kiedy piasta hmm tego przez internet raczej nie da sie zdiagnozowac tylko na żywca trza wymyc,wytrzec i dobrze obejrzec co i gdzie ma luzy

 

proponuje kupic lozyska samemu i pojechac tylko wymienic

 

ps.troche za zimno na grzebanie w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.