Skocz do zawartości

Spalanie w e30 316i touring 73kw 1992r


Climax_e30

Rekomendowane odpowiedzi

Problem ze spalaniem jest taki że na 38l baku gazu zrobie 260km a max 300km... To nie możliwe żeby silnik 1.6 palił 12/15l na 100 :? Ogólnie to środkowy tłumik mam przepalony... czy to wpływa na spalanie ? co zrobić żeby spalała trochę mniej? Proszę o rady :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto bedzie ci paliło mniej jak bedziesz jeździł spokojniej. co do tłumika to nie wiem jak bardzo wpływa na spalanie ale warto to naprawić.

moim zdaniem spalanie około 10-12 litrów na 100 jest normalne w tym samochodzie. zależy wszystko od tego ile, gdzie i jak jeździsz.

 

według tego co pisza na tej stronce to powinien ci palić prawie 9 litrów. pewnie chodziło im o spalanie w trasie. poczytaj sobie.

 

http://www.bmw-tech.pl/bmw/seria_3/e30/e30_cabrio/53/e30_316i_(kat)_touring.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja tam mam sedana i mieści mi się miedzy 10-12 gazu po katowicach i sosnowcu. 15 też osiagałem 1.6 jest słabym silnikiem do touringa i może palić wiecej niż 1,8. Na spalanie gazu ma wpływ działanie sondy lambda, sprawdź to u jakiegoś gazownika. Ale jak dla mnie to raczej ok.

W trasie schodzę nawet do 7,5 ale raczej w okolicach 8,5-9litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta instalacja to wyregulowana jest?? Świece ok? Filtr powietrza nie zapchany?

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta instalacja to wyregulowana jest?? Świece ok? Filtr powietrza nie zapchany?

 

Instalacja wyregulowana na zimnym silniku obroty są w granicach 700/800 a jak się rozgrzeje do pionu to ok.900 czyli raczej dobrze :)

świece i kable w dobrym stanie bo odpala auto na dotyk. Filtr powietrza przed zimą wymienie na nowy ale teraz go kompresorem przedmuchałem.

 

Może filtr gazu ? a jak zrobie dolot to będzie mniejsze spalanie czy to na to samo wychodzi (oprócz tego że dźwięk się zmieni)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówiąc dolot masz na myśli stożek, to spalanie raczej nie spadnie, bo i tak przepływomierz kontroluje ilość wpływającego powietrza, a komputer już dostroi ilość paliwa co do masy powietrza. Raczej zwiększy niż obniży spalanie taki zabieg. Lecz doświadczenia ze stożkami nie mam - mogę się mylić :mrgreen:

 

Miałem kiedyś E32 M30B30 automat z instalacją gazową 2 generacji. Paliło to około 15-17 l / 100 km gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie co z tym stożkiem... ;p ogolnie to mam założone zimowe opony na te felgi co teraz jezdze a nowe mam zamiar dopiero kupic na wiosne bo teraz to juz bez sensu kupować 16"+nowe letnie opony... zimowki tez mogą mi zwiększyc spalanie po przez swoj opor ?;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimówki zwiększają spalanie to oczywiste,

Ale ważna jest też szerokość bieżnika bo jak wsadzisz np. 205 do Touringa 1,6 to nie dość że auto nie będzie jechać to jeszcze wzrośnie spalanie.

Ja w touringu przy mocy 192KM mam opony 205 i są optymalne.

Uwielbiam stare kwadratowe trumniaki ze stajni BMW i jeżdżę E30 z wyboru a nie z przymusu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.