Skocz do zawartości

Falowanie.. Co jest pomocy!!!!!!!!!


jarek210

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.. Ostatnio moje auto zaczęło falować na obrotach zarówno na gazie jak i benzynie.. Wszystko zaczęło się gdy pojechałem na ustawienie gazu i po tym już inaczej chodziła zz początku tak dziwnie na wolnych obrotach chodziła ale gdy weszła na wyższe było ok... Byłem u mechanika powiedział że to wtryski... Zacząłem rozkręcać, wyciągnąłem włożyłem drugie i nadal to samo.. Pojechałem na komputer i przy czujniku biegu jałowego czy jakoś tak wyskoczyło że jest nieaktywne od czego to może być?? A i gdy tego konika odłączam od wtyczki nie ma żadnej reakcji... Proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest cos takiego jak silniczek krokowy... czasami pomaga jak sie go wyczysci, chyba ze bedziesz musial go wymieniac,falowanie moze byc rowniez spowodowane niesczelnosciami ukl dolotwego
fajne autko, tylko maly silnik")
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem, nie chcialem zakladac nowego tematu. u mnie podobnie, stalo sie po regulacji gazu. silnik dosyc nierowno pracuje na gazie i benzynie, czasem ma spadki obrotow na okolo sekunde jakby mial zgasnac.(np na D i hamulcu jak stoje w korku, czasem przy ruszaniu) na benzynie jest to mniej odczuwalne ale jednak.. prosze o pomoc. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.. nie wiem czy wam to pomoże ale oddałem wczoraj swoją Bunie do "lekarza" i wyszło na to że te falowanie jest spowodowane wyrobieniem się wałka rozrządu.. Bynajmniej u mnie tak jest.. Chciałem się tym z wami podzielić bo może to u was też być.. pozrwiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Koledzy jeżeli pokazuje wam sonde to ją wymieńcie. Też tak miałem gdy byłem posiadaczem e32... Po wymianie sondy powinno być ok. Ale najlepiej sprawdzcie odłączając wtyczke od sondy, wtedy silnik powinien pracować równo jeżeli nie będzie równo pracował to pewnie dolot lub krokowiec Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.