Skocz do zawartości

Jak skonfigurowac telefon iPhone 4 bo nie dziala???


ultimate_driving

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy ktos to robil bo widze ze i phone 4 sie gryzie z BMW i niechce sie skonfigurowac.Probowalem na wszystkie sposoby i nic.A moze potrzebny jest jakis specialny program bo mi juz rece opadaja???Pozd
The ultimate driving machine.....B.M.W///M SPORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 3G nie mam żadnych problemów. Może potrzebny jest upgrade soft? Jakiś inny tel miałeś już skonfigurowany z autem?

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
A powiedzcie co trzeba zrobić aby sparować telefon. Mam nokie n97mini i nie moge za nic się połączyć. Wybieram scanowanie w idrive i telefonie i każde mi jakieś hasło dać, wybieram takie jak zawsze jest dla BT czyli 12345 i nic wyskajue że nie można połączyć. Czy coś źle robie , mam navi profesional
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Słuchajcie ja mam podobny problem. W moim e61 (2004r) posiadam navi prof, a w podłokietniku mam fabryczny telefon (motorola). W idrive mam opcje bluetooth, lecz:

1. kiedy chce sparować telefon htc hd2 to niby auto widzi telefon, telefon widzi auto, wpisuje kod i telefon pojawia się w spisie sparowanych. niestety na tym sie kończy, ponieważ nie mogę wykonać połączenia, skopiować książki itd.

2. od wczoraj jestem posiadaczem iphone4 i tu problem jest taki, ze telefon wcale nie widzi auta...szuka i szuka i nic (widzi np htc hd2)

 

Zastępczo, do rozmów w samochodzie używam przekierowania połączeń. Jestem w sieci play i do auta wrzuciłem zwykły starter ze skopiowanymi kontaktami. W telefonie ustawiam przekierowanie na nr startera i wszystko działa bez zarzutu. Jest to trochę uciążliwe, dlatego może ktoś będzie w stanie coś podpowiedzieć. Dodam, że próbowałem parować z autem telefony innych producentów z takim samym skutkiem (samsung omnia hd, nokia 97mini, nokia 3720c) - auto paruje telefon, lecz nie mogę go używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszedłeś do menu parowania telefonu w iDrivie ? Bo tylko w tym menu, telefon może wykryć bluetooth BMW. Czy to problem tylko iPhone 4 ze nie widzi, czy jak usuniesz ze sprawowanych np. swojego HTC to ten powtórnie widzi i łączy się z Twoim autem w menu parowania ? Bo mi się wydaje, że coś robisz źle. Mam iphone'a 4, 3GS, 3G i nawet "2G" oraz HTC HD7 i wszystkie się łączą z BMW.

 

Co do Snap-in'a to do iPhone 4 jest inny niestety. Zanim kupiłem nowego, wciskałem na siłę do 3G. Nic się nie porysowało, tyle, że bardzo ciężko wchodził no i nie zagnieżdżał się pod tym "zatrzaskiem", bo za mocno na niego napierał tak że ciągle był w pozycji "odgiętej". W awaryjnych sytuacjach można skorzystać z tego, ja w sumie tylko wtedy używam snap-in bo często zapominam wyjąć stamtąd telefonu i muszę po niego ganiać.

Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam kolego że masz ten sam problem co ja a nazywa się on:

 

opcja 0638 Autotelefon Professional

 

niestety obawiam się że nic nie zrobisz - też z tym walczyłem ale auto z niczym innym się nie połączy jak z tym tel. w podłokietniku

(no chyba że do tego czasu się coś zmieniło)

 

Tu ta walka:

viewtopic.php?f=73&t=114044&start=60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, robię wszystko tak jak na forum, w przeróżnych kombinacjach także. Ciekawostką jest, że kiedy w słuchawce bmw rozłączę się z autem, wtedy mogę odnaleźć moje telefony...łączę się z nimi i wtedy na słuchawce bmw cały czas widnieje napis "connection successful"...i na tym koniec ;)

teraz nasuwają się kolejne pytania - czy bawić się w aktualizację softu w aucie? gdzie na pomorzu można to zrobić?

czy po zamontowaniu snap-in dla iphone 4 problem się rozwiąże, czy będę miał tylko wyjątkowo drogą ładowarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje można zrobić np. w Focie w Gdyni, co prawda stracili autoryzacje na salon, ale serwis jest dalej autoryzowany przez BMW. Druga opcja to Gdańsk u Zdunka ASO. Ale nie wiem czy to pomoże, zadzwoń i zapytaj czy taka aktualizacja da Ci tą funkcje.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W ustawieniach.Zaznaczasz Bluetooth jako włączony przechodzisz do zakładki telefon i klikasz dodaj.

Zacznie wyszukiwać i jak się znajdą podajesz hasło w telefonie a po chwili poprosi Cię o to samo w Idrive.

Hasło dajesz dowolne ale jednakowe w obu miejscach.

iPhone paruje się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem po rozmowie telefonicznej ze specjalistą w Rumii (Kruk dzięki za szybką odpowiedź), okazuje się, że jeśli na pokładzie auta znajduje się fabryczna instalacja (BT, słuchawka w podłokietniku oraz miejsce na włożenie karty SIM) wtedy NIE ma możliwości sparowania innego telefonu. Co Wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.