Skocz do zawartości

320d "przemęczające się" wycieraczki


luxonnn

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko koledzy! Znalazłem kilka podobnych tematów, ale nie znalazłem analogicznego. Otóż jadąc dłużej w deszczu, nagle przestają działać wycieraczki, spryskiwacz przedniej szyby też nie reaguje, tylna jak najbardziej działa (Co eliminuje awarie wajchy przy kierownicy?), ale po paru minutach "odpoczynku" wszystko wraca do normy. Godzina intensywnej pracy wycieraczek i problem wraca. Nie wiem na ile to ma ze sobą wspólnego, ale zatrzymując się i czekając na postoju aż wycieraczki "odpoczną" trwa to do 20 minut, jeśli poruszam się z niedziałającymi to trochę krócej - podejrzewam że ma to związek z przegrzewaniem silniczka, jadąc, powietrze intensywniej odbiera temperaturę i stąd szybszy "odpoczynek" wycieraczek. Co sądzicie? Co jest temu winne? Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies cos ciezko pracuje. w ktoryms miejscu cos ci musialo zasniedziec.

mialem taki problem w probiaku , wycieraczki tak skrzypially ze myslalem ze z guma jest cos nie tak ale nie.

czesc na ktorej jest osadzone ramie wycieraczki cale zasniedzialo i stawialo duzy opor. na 1 biegu calkowicie stanely na wyzszych chodzily.

robiac niezly chalas.

tak ze nalezy przeczyscic nasmarowac i moze bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, miałem podobny problem w Vw, tak jak koledzy wspomnieli należy zdjąć ramiona wycieraczek i przeczyścić trzpienie na których są osadzone, po oczyszczeniu założyć i to powinno pomóc. Jednakże może być tak że nic to nie da, (tak było w moim przypadku) i wtedy należy zakupić takiego 'pająka' do którego zamontowany jest silnik i ramiona wycieraczek i go wymienić. Z ojcem go wymieniłem w Vw ale bujania się było sporo zwłaszcza że trzeba to podszybie wyjmować a bez wiedzy i narzędzi skończy się taka robota połamanym elementem. Za tego 'pająka' krzyczeli na Allegro ok 150 używka, ja kupiłem nówkę w ASO za 190pln.

Sądzę że w bmw jest podobnie jeżeli nie tak samo.

Życzę sukcesów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.