Skocz do zawartości

Zimny silnik stuki na włączonej klimie


gorge

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem stuki na włączonej klimie, ale to się okazał zabierak w sprężarce klimy. Było o tym na forum gdzieś. Jakieś 300zeta i sam wymieniłem. Ten zabierak często dość się łamie i póki całkiem się nie rozleci to klima działa tylko stuka, a potem przestaje całkiem bo nie napędza sprężarki z koła pasowego. Łatwo sprawdzić, trzeba wyjąć zabezpieczenie z kółka sprężąrki (taki sprężysty pierścień naokoło) i poruszać zabierakiem.
Pozdrowienia od lenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

A co może być przyczyną lekkich wibracji po włączeniu klimy. Objaw jest taki że jak włączę klimę to czuć w kabinie lekkie wibracje. Tylko że wibracje pojawiają się dopiero po chwili od włączenia klimy i czasem są słabsze, a czasem mocniejsze.

Czy to może być tłumik drgań?

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I czasem też jak skręcam kierownicą w miejscu a zwłaszcza na asfalcie to też czasem coś zawibruje. Przy skręcaniu w miejscu np na kamieniach lub trawie jest spokój.
http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
witaj gorge, mam prośbę skontaktuj się ze mną jak możesz, jestem z gorzowa i mam problem z tym, z czym Ty borykałeś się jakiś czas temu a mianowicie stukaniem w silniku przy włączonej kilmie mam kilka pytań mój tel. 606363663 lub gg 2222825 z góry dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj gorge, mam prośbę skontaktuj się ze mną jak możesz, jestem z gorzowa i mam problem z tym, z czym Ty borykałeś się jakiś czas temu a mianowicie stukaniem w silniku przy włączonej kilmie mam kilka pytań mój tel. 606363663 lub gg 2222825 z góry dzięki.

 

Teraz jestem w górach na wakacjach i niestety zapomniałem ładowarki do lapka,wiec po przyjeździe do domu dam znać.

Ale z grubsza opisz problem jaki masz to postaram się odpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie jakiego rodzaju stuki mieliscie po wlaczeniu klimy na zimnym (lub malo zagrzanym silniku) ?

Tez zauwazylem u siebie taki dzwiek (cichy, ale ja slysze jak stoja przed autem). Jest to cos w stylu cyklicznego "cykania" .

Wylaczenie klimy i odrazu sie ucisza.

 

Niejest to zadne "gruchotanie, czy glosnie metaliczne stuki" i narazie bede obserowal co z tym dalej sie bedzie dzialo.

Bo chyba nic sie niestanie i mozna jeszcze troche pojezdzic (rozumie, ze w najgorszej opcji strace klime) ??,

Dopiero kupiem auto i narazie w planach inne wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.