Skocz do zawartości

Z4 3.0 - co ile przeglady olejowe?


darekme

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co ile wypada przeglad olejowy w samochodach robiacych male przebiegi? Mam na oku samochod, ktory ostatni przeglad mial w maju 2008. Od przegladu przejechal 7 tys. Czy to mozliwe, ze nie zapalila sie jeszcze lampka przegladu czy raczej to jakis podejrzany temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW, tak jak wiekszosc producentow (Opel, VW) zaleca wymiane oleju i przeglady co 2 lata lub wg wskazan (wyjatkiem jest np Toyota gdzie 15.000km i co roku).

Przy ostro jezdzonych 6-cylindrowkach i tak nie ma problemu bo caly stan i tak wymienisz przez dolewanie zanim nadejdzie kolejne wskazanie kompa :roll:

Ale BMW to nie wyjatek. Kolega kupil najnowsze A4 2.0 TFSI 211KM i leje litr co 2-3.000km. Wszystkie nowoczesne silniki a szczegolnie diesle chlaja olej na potege.

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyzszych wypowiedzi wnoskuje, ze Z3 nie biora a Z4 biora.

Moja bierze skromnie, jak jezdze nia w miescie na 12-13l/100. Jak jezdze na 15/16l to zaczyna brac

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poboru oleju zdarzaly sie przypadki, ze padniety byl czujnik poziomu.

U mnie jest tak, ze jak ubedzie pol litra to swieca sie dwa kolka - po dolaniu cztery/piec (w zaleznosci od nagrzania silnika)

Jedno kolko czyli lampka ostrzegawcza "dolej oleju" oznacza, ze brakuje litr lub wiecej.

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim jest inaczej jeżeli poziom oleju na bagnecie dochodzi do min, przy wyłączaniu silnika zapala się kontrolka olejowa i słychać długi sygnał, nigdy nie dolałem więcej jak 100 - 150 ml ponieważ poziom na bagnecie przy takiej dolewce jest powyżej "połowy" pomiędzy min i max
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyzszych wypowiedzi wnoskuje, ze Z3 nie biora a Z4 biora.

 

Jesli chodzi o bmw to biora raczej tylko M54 (ktore byly montowane zarowno w z3 jak i z4), i kazdy to powie. Dziwie sie ze madmarxa nie pije oleju...

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie, nie pije. Z tego co słyszałem to bardzo olej biorą silniki z początku produkcji tak do 2001, te późniejsze już nie.

Jeżdżę na Valvoline MaxLife 5w40, wymieniłem olej jesienią zrobiłem na nim jakieś 3000 do tej pory, i nie stwierdziłem żadnych ubytków.

Ten sam zalewałem do M43 1.6 który po wymianie uszczelki pokrywy rozrządu i przedniego uszczelniacza wału też mi nic nie brał.

Za to w mojej Ibizie silnik Porsche Systems 1.2 (ten z wtryskiem) bierze jakieś 200 cm3 na 800 km :( Ale on ma prawie 20 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wszedlem na strone Castrola podalem model i leje to co sugeruja. Edge Sport 0W40. Polecam hurtownie za Realem - ulica odchodzaca od Aleji Krakowskiej (Wwa). 5l za 150pln. Kupilem od razu 2 banki. przy kolejnej wymianie wystarczy jedna :D

 

http://allegro.pl/castrol-edge-sport-rs-0w40-5l-0w-40-warszawa-i1232626788.html

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Masz silnik M54, wg listy castrola rzeczywiście zalecany 0W/40, natomiast ten sam silnik w e46 zalecany olej SLX 0W/30, szczerze mówiąc nic z tego nie rozumiem? :?

 

Czy na pewno w e46 byl 258/265-konny silnik magnezowy? Z tego co mnie pamiec nie myli dopiero wszedl w marcu 2005 do e90/e60 a pozniej do jedynki/szostki

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wygląda na to, że przydało by się dolać trochę oleju do mojej zetki... problem w tym, że auto kupiłem niedawno i nie wiem jaki olej jest wlany. Sprzedawca wymienił olej tuż przed sprzedażą, więc trochę szkoda po miesiącu zmieniać nowy olej. Ze sprzedawcą raczej już nie będę miał kontaktu...

 

Jakieś rady/pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Heh a skąd wiesz, że wymienił, skoro Ci nie powiedział na jaki ;) i dziwne że już po miesiącu musisz dolewać :) albo sporo bierze albo bardzo ostro latasz. Olej, który jest najlepiej do Twojego motoru zalewać to taki, który spełnia normę LL-01 lub LL-04, tym samym powinieneś uzupełnić niedobór. Najpewniej gość stosował Castro Edge 0W-40 i takiego też bym na Twoim miejscu dolał. Jeżeli nie to przy dolewce nic się nie stanie, ważne aby olej był na właściwym poziomie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zmienił, bo na bagnecie olej czyściutki był =] Widocznie nalane było na minimum, bo ja jakoś wielce nie wariuję. Komputer jeszcze się o olej nie upominał, a dlatego myślałem o dolewce, bo właśnie na bagnecie jest minimum...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak wymienil na nowy i spal spokojnie wiedzac ze zalane jest to co potrzeba i dolewam tez tego co potrzeba

 

3.0si traktowane dynamicznie po miescie upomina sie o 1l oleju mniej wiecej raz na 3 miesiace

na trasie nie ubywa oleju nawet przy przelotach rzedu 2 tysiace km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nic z tego juz nie rozumiem bo na stronie castrola w uk zalecaja dwa rodzaje oleju 0-40 i o polowe tanszy 5-30 hmm w zeszlym roku zalecali 5-30 ponownie kupilem tanszy olej zobaczymy co bedzie to juz drogi cykl na magnateku

W trakcie calego cyklu zazwyczaj wlewam to co zostalo z 8 litrow czyli ok1,5l jezdze w zaleznosci od nastroju szybciej lub wolniej. Ale komplet opon wymieniam zazwyczaj razem z olejem :( Nie wiem czy to znaczy ze jezdze ostro czy to jezdnie sa ostre? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.