Skocz do zawartości

318is Stuki podczas jazdy...


drspa3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Z autem mam taki problem jak na luzie dodam gazu do jest spokojnie i cichutko, a jeśli wbiję jedynkę i się zacznę ruszać to słychać takie rytmiczne stuki, czuć nawet na pedale gazu, dzieje się tak na każdym biegu między 1,500 rpm (głośne) a 2.500 rpm cichną, co to może być podpora wału? Poduszki skrzyni? Dyfer do wymiany?

 

_______

Poprawiłem tytuł. Ile razy można Cię upominać?!?! mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno coś na odcinku przeniesienia napędu.Czyli sprawdz tłumik drgań,podpore no i tuleje tylnego wózka.Nic innego napewno nie będzie

dyfer raczej ok

Własnie o to mi chodzi, że odcinek przeniesienia napędu stuka tylko nie wiem gdzie ;/

 

sprawdz czy wszystko masz dobrze dokręcone od mocowań skrzyni aż do dyferencjału.

Jutro sprawdzę.

 

Tylko na litość boską niech to nie będzie nic drogiego, bo ja już zainwestowałem w wesele tyle kasy jakbym kupował M3 z 2006 roku :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdz wszystko i dokręć jak będzie cos luźne a potem bedziesz sie martwił jak nie przejdzie. po przekroczeniu iluś tam tyś. obrotów może być mniej słychac te stuki bo silnik głośniej pracuje.

 

wał, dyfer, przeguby, to nie są jakos strasznie drogie części a wyglada z twojego opisu ze tu coś moze byc popsute.

Edytowane przez boboflv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak koła będą w górze to stuki mogą zniknąć bo auto i elementy od przeniesienia napędu nie będą miały takiego oporu jak podczas jazdy. stuki mogą ustąpić. ale i tak warto spróbować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Już sprawdziłem i przepraszam, że długo nie odpisywałem bo nie miałem jak i kiedy to i owo sprawdzić, okazało się, że mam luźny układ przeniesienia napędu i sprzęgło/koło dwumasowe do wymiany, w poniedziałek jadę do mechanika, jak się dowiem co dokładniej to dam znać, Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.