Skocz do zawartości

wgiete drzwi ..autocasco ...?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis ktos mi zrobił wgniot w drzwiach na parkingu , mam wykupione AC W benefii .A jutro jestem umowiony na wymiane amorów wiec krucho z kasą dlatego chialbym to naprawic z ubezpieczenia poniewaz koszt u lakiernika (nie aso) to 800-1000zl :duh: ,zależy gdzie , jeden mi nawet zaproponował wymiane calych drzwi żeby nie szpachlować . chcialbym sie dowiedziec jak to zalatwic żeby było jak najlepiej dla mnie , wziąsć kasę czy naprawiac bezgotówkowo ? najbardziej odpowiadał by mi naprawa w aso ... od czego mam zacząc zgłosic szkode ?czy może najpierw jechac do aso ,to moja taka pierwsza sytaucaja wiec jesli mozna to prosze o dokładna porade ... aha czy ubezpieczyciel ma prawo mi odmówić naprawy w autoryzowanym warsztacie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szkodę stracisz 10 może 20% zniżek.

Łatwo możesz sobie przeliczyć czy wogólę ci się opłaca robić z ac, bo może strata zniżek spowoduje, że zapłacisz za naprawę defakto więcej, niż miałbyś to zrobić z własnej kieszeni.

Tylko odwlecze się to w latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wziąc kase i zaprowadzic samochód do warsztatu. Ja mam bardzo złe zdanie o aso, często partaczą robote. Można też zrobic bezgotówkowo ale nie w aso tylk w jakimś warsztacie który ma umowe z ubezpieczycielami. Ale jak nie masz sprawdzonego warsztatu który wiesz, że robi dobrze, albo żaden znajomy Ci nic nie poleca to proponuje wziąc kase z ac a zaprowadzic potem do warsztatu. Nie widziałem tych drzwi ale 800 zł za ich zrobienie to złodziejstwo, nie daj się robic w jajo. Nie wiem gdzie mieszkasz ale uczciwa cena to 400-500zł. No chyba, że mieszkasz w Warszawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem tych drzwi ale 800 zł za ich zrobienie to złodziejstwo, nie daj się robic w jajo. Nie wiem gdzie mieszkasz ale uczciwa cena to 400-500zł. No chyba, że mieszkasz w Warszawie.

 

Tak mieszkam w Warszawie :evil:

 

Tez uwazam ,że najlepiej wziąsć kase jednak obawiam się , że wypłacą mniej bo to zlodzieje .... szkoda juz zgłoszona zobaczymy jak to wycenią .Do tego jak 10% znizki pleci to jeszcze sie opłaca jak 20 % to masakra jakaś , pan który przyjmował zgloszenie nie jest osobą upowaznioną do udzielania takich informacji :duh: trzeba dzwonic na infolinie tam sa podobno upowaznieni zobaczymy jutro bo dzis juz nieczynne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był rzeczoznawca i jak narazie jestem miło zaskoczony bo powiedział że do wymiany całe drzwi i do malowania drugie , że zaznaczy to w kosztorysie itd na oko wycenił to na około 2tysi :shock: zobaczymy jak bedzie w praktyce ... aso seata wyceniło mi robote na 1tyś pożyjemy zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 800 zł za ich zrobienie to złodziejstwo,

 

Chyba żartujesz. Jeśli ma być dobrze zrobione to tyle powinno kosztować. Podejrzewam że lakiernik bedzie malował drzwi uszkodzone plus robił zadymkę na drugich i sąsiednich elementach żeby nie było różnic w kolorze. W ASO BMW za taką robotę wraz z wymianą uszkodzonego elementu zapłaciłby 7000 zł. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 800 zł za ich zrobienie to złodziejstwo,

 

Chyba żartujesz. Jeśli ma być dobrze zrobione to tyle powinno kosztować. Podejrzewam że lakiernik bedzie malował drzwi uszkodzone plus robił zadymkę na drugich i sąsiednich elementach żeby nie było różnic w kolorze. W ASO BMW za taką robotę wraz z wymianą uszkodzonego elementu zapłaciłby 7000 zł. :roll:

 

Zent, aso to złodzieje, oszuści i partacze. Widziałem co potrafią zrobic z samochodem i to za jakie pieniądze które im się płaci. Dziwie się tylko ludzią, że są tak naiwni i głupu i oddają swoje samochody do naprawy w aso. Co do ceny naprawy to troche masz racji, za szybko policzyłem. Jak drzwi drugie to trza całe rozebrac i malowac z obu stron czyli 500zł za element plus po 100zł za wejscie na błotnik i drugie drzwi i już jest 700zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Miałem też podobny problem w swoim e46, a mianowicie kupiłem swoje auto z delikatna wniotką ale widoczną na drzwiach pasażera. Zastanawiałem się czy prostować, szpachlowac i malowac? Lecz nie chiałem malowanych i szpachlowanych drzwi bo auto bezwypadkowe. Szukałem chyba ze dwa miesiące ale znalazłem oryginalne drzwi nie malowane w idealnym kolorze od anglika. Przełożenie drzwi we własnym zakresie. Koszt samych drzwi idealnych 300 zł więc lakiernik i blacharz policzyli by więcej i nie było by to w oryginale tylko już grzebane lepiej lub gorzej w zależnosci od zdolności lakiernika i blacharza. Kolor idealny nic się nie różni z sasiednimi elementami. Radzę poszukac nowych - używanych drzwi w tym samym kolorze.

BMW to pełnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.