Skocz do zawartości

Raz zimno raz cieplo E32


everst

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie dziwne objawy rano zapalam ustawiam temp. na 24 i jest ok grzeje pieknie ladnie ale po jakims czasie jazdy nie zawsze ale zaczyna leciec zimne powietrze. Mam klimke i podejrzewam ze jest to w jakims sensie klimatronik ze mierzy temp. w samochodzie i wiecej nie grzeje. Ale problem polega na tym ze w samochodzie zimno a on dalej nie grzeje.Rozbierajac panel ogrzewania aby wymienic zaroweczki znalazlem tam silniczek ze smigielkiem ktory jest polaczony tunelikiem z czujnikiem temp. ktory jest w tym panelu do czego on sluzy?? Moze mial ktos ten problem to prosze o rade co i jak zrobic zebym nie zamarzl za pare dni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak w temacie dziwne objawy rano zapalam ustawiam temp. na 24 i jest ok grzeje pieknie ladnie ale po jakims czasie jazdy nie zawsze ale zaczyna leciec zimne powietrze. Mam klimke i podejrzewam ze jest to w jakims sensie klimatronik ze mierzy temp. w samochodzie i wiecej nie grzeje. Ale problem polega na tym ze w samochodzie zimno a on dalej nie grzeje.Rozbierajac panel ogrzewania aby wymienic zaroweczki znalazlem tam silniczek ze smigielkiem ktory jest polaczony tunelikiem z czujnikiem temp. ktory jest w tym panelu do czego on sluzy?? Moze mial ktos ten problem to prosze o rade co i jak zrobic zebym nie zamarzl za pare dni :wink:

 

-Ja w swoim E34 przerabiam podobny problem.Mam tak jak Ty klime automatyczną(sam panel sterowania jest identyczny jak w e32).Z lewej strony leciało zimne a z prawej ciepłe :x ustawienia temp. nic nie zmieniały-skończyło się na wymianie zaworów ogrzewania(300zł) ale dalej nie jest tak jak powinno być...Generalnie jest albo ciepło albo zimno-nie działa płynna regulacja temp w ustawieniu AUTO.Może ktoś ma jakieś pomysły? Ile jest czujników temp?gdzie się one znajdują?

 

-pozdrawiam

E34 525i '89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smigiełko, o którym pisze Everest faktycznie odpowiedzialne jest za pomiar temperatury w samochodzie. Jednak ja bym na twoim miejscu Everescie, zajrzał do mikrofiltra... Na pewno jest czarny jak węgiel... Czysty mikrofiltr to warunek dobrego działania ogrzewania i termoregulacji. W instrukcji piszą, że regulacja temperatury i ogrzewanie działa precyzyjnie tylko wtedy, gdy suwak nawiewu na nogi masz otwarty co najniej do 1/3. Ja miałem ten sam problem, co ty (mam e34) i po prostu wymieniłem filterek - działa rewelacyjnie.
Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wawie kupowałem na Narbutta 5. To sklep BMW. Mój filterek kosztyował 100 PLN. Do Twojego będzie chyba podobna cena.

Najpierw sprawdź czy Twój filterek jest do wymiany, później kup, bo może to nie wina filtra... Ja jednak miałem ten sam kłopot co Ty i tutaj filterek okazał się winowajcą kiepskiego ogrzewania.

Jak sprawdzisz to daj znać....

Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzie dokładnie znajduje się ten "mikrofiltr". W moim przypadku jest tak że słabo grzeje. Dopiero jak dam na zamknięty obieg powietrza to jest lepiej ale nie tak jak powinno być. A jeżeli chodzi o klime to po załączeniu jej nie działa (nie załącza się pompa) - ma to jakiś wpływ na ogrzewanie.

 

pozdrawia

krzysiek735

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy siódemki, ale wydaje mi się, ze ten filterek powinien być w tym samym miejscu co w piątce, czyli w konsoli centralnej. W Piątce zdejmuje sie schowek i boczek wykładziny na tunelu, pare osłon, dysze nawiewu na nogi pasażera i wyciaga sie filterek. Gdzieś tu na forum był poruszany temat "lokalizacji" i wymiany mikriofiltra. Pozdrawiam.
Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem w sieci ale nie moge znalesc sklepiku gdzie w wawie moge kupic mikrofiltr. A mozejeszcze ktos wie ile takiecudenko kosztuje?

 

Ja mam taki filterek na sprzedaż... kupiłem na Narbutta za ok 100 PLN...

 

I okazało się, że w moim modelu klimy nie ma filterka :(

 

Teraz zostałem z filterkiem - sprzedam go za 70 PLN...

 

Powinien byc montowany z tyłu parownika... od strony pasażera...

 

Marcin 750

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.