Skocz do zawartości

Nie dziala pilot w kluczyku...


benobmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z kluczykiem, nie dziala mi pilot, kilka tygodni temu wszystko bylo ok, potem tylko zamykal a czasem otwieral, rozebralem kluczyc, po zlozeniu, nie dziala nic, od czasu do czasu zamknie.

Probowalem go programowac wedle instrukcji z forum, kilkanascie razy na dwa rozne sposoby jednak bez rezultatow.

Dzisiaj dzisiaj zrobilem 150km myslalem ze sie nalduje i bede mogl go zaprogramowac, jednak dalej nic.

Czy ktos ma jakis pomysl?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naladuje ? Tam w kluczyku jest chyba bateria ktora nalezy wymienic. Bo nie czaje juz o co chodzi?

 

W E39 po lifcie kluczyk jest nierozbieralny, w środku jest akumulatorek który ładowany jest przez stacyjkę podczas jazdy. (przypominam przy okazji o koniecznośći właśnie z tego powodu używania czasami klucza zapasowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem, ze jak otworzy sie ten kluczyk to on automatycznie sie "psuje" - taki mechanizm obronny, czy to prawda? Mowil mi to mechanik w bmw (anglia)

Nie sądzę, że jest to mechanizm obronny. Po prostu ten kluczyk jest nierozbieralny - dlatego ma akumulator wbudowany i ładowany ze stacyjki. Pewnie jest obliczony na jakieś 10-15 lat. A jak padnie to już nie problem fabryki tylko klienta żeby się bujał do ASO i bulił niemałe pieniądze za nowy kluczyk. Choć jak ma zapasowy to na zapasie jeszcze trochę się pokula. Sądzę, że ten kluczyk jest tak złożony, że próba jego rozklejenia/rozwarstwienia bardzo często kończy się jego uszkodzeniem ale raczej głównie z winy rozbierającego. Co do kodowania kluczyka - jeśli nie chce Ci się zakodować pod domem podjedź w jakieś miejsce wolne od zabudowań i linii wysokiego napięcia - często zakłócenia wywoływane przez różne linie elektryczne lub stacje bazowe telefonii powodują zagłuszanie sygnału z kluczyka i brak reakcji na jego kodowanie (sam się ostatnio o tym przekonałem jakieś 2 miechy temu jak w rejonie supermarketu i obszarów kolejowych nie mogłem za chińskiego boga zakodować klucza - pojechałem do domu i tam bez najmniejszego problemu za pierwszym razem kluczyk się zakodował).

Jeśli to nie pomoże to wtedy raczej przyczyny szukałbym w module komfortu.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie tez pilot przestal dzialac wiec delikatnie rozcialem kluczyk stanlejem i wstawilem taka sama baterie jaka jest montowana orginalnie i teraz dziala calkiem niezle.

 

To jest bateryjka ktorej potrzebujesz. niestety mocowanie jest odrobinke innie tak ze przy lutowaniu trzeba sie wykazac kreatywnoscia :)

http://ie.farnell.com/panasonic/vl-2020-hfn/battery-rechargeable-lithium-2020/dp/8806551?Ntt=880+6551

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.