Skocz do zawartości

[E39] AirBag - błąd "80 Supply voltage"


Baboon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z kontrolką AirBag w swoim 530dA Touring 2002r. Cały czas świeci się i nie da się jej niczym skasować, ani INPA'ą ani CarSoft'em.

 

INPA pokazuje błąd: "80 Supply voltage"

http://chiba.neostrada.pl/inpa_abg_error_small.jpg

 

Walczę już z tym od paru dni i nie wiem co jest grane. Sprawa jest pilna bo jest to moje świeżo zakupione autko i już sam nie wiem co robić i czy je zwrócić. Na szczęście jeszcze za auto nie opłaciłem akcyzy ale czas leci i muszę to po weekendzie zrobić więc sprawa nagląca. Może ktoś miał podobny przypadek to będę wdzięczny za rady?

 

Dodam że już sprawdzałem wszystkie kostki złączek pod siedzeniem i wygląda że jest OK. Podejrzewałem matę pasażera i wstawiłem zamiast niej dioda+kondensator ale i to nie pomogło. Zresztą jak by to była mata to by wywaliło błąd maty i pewnie kontrolka po jakimś czasie by gasła a tu się cały czas świeci.

 

W INPA'ie to wogóle mam jakiś problem bo podczas próby wykasowania błędu wywala mi error:

http://chiba.neostrada.pl/inpa_abg_error_clr_small.jpg

Ten error pojawia mi się często przy komunikowaniu się z ABG ale po kliknięciu parę razy w YES, INPA idzie dalej i komunikuje się z modułem ABG. Jednak błąd się nie kasuje.

Niby CarSoft 6.1 kasuje ten błąd jednak po ponownej diagnostyce wciąż błąd istnieje i lampka cały czas nie gaśnie.

 

Poniżej link do screen'ów z INPA dla mojego modułu ABG jak by chciał się ktoś przyjrzeć dokładniej problemowi.

http://chiba.neostrada.pl/INPA_ABG.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź przy akumulatorze klemę pirotechniczną do której powinna iść kostka od Airbag. Ja miałem u siebie odpiętą kostkę od klemy ponieważ była wystrzelona i wpięty rezystor aby oszukać Airbag. Ten rezystor był tylko skręcony z kostką od Airbagu i po czasie poluzował się i wywalało mi błąd 14 w Carsoft. Nie wiem jaki to błąd by był w INPA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę tą klemę pirotechniczną. Najpierw muszę ją namierzyć. Dzięki za sugestie. A jaką funkcję spełnia ta klema?

 

W CarSoft wyskakuje mi również ten sam błąd nr 80, ale nie ma on opisu tylko numerek. Wogóle to CarSoft to czasem mi pokazuje że moduł ABG jest OK, no ale jak może być OK jak świeci się kontrolka cały czas? No ale wiadomo że CarSoft bywa zawodny czasem a dobry jest tylko do szybkiego sprawdzenia i wykasowania błędów.

 

P.S.

Sprawdziłem klemę pirotechniczną. Wygląda "na oko" że jest OK. Nie wiem jaka powinna być rezystancja na kabelku sterującym klemą? U mnie jest tam zwarcie. Odpinałem żółtą wtyczkę którą leci kabelek sterujący do AirBag i też to nic nie dało, nadal ten sam błąd. Podłączałem też we wtyczkę jak to sugerują na forum rezystor 2kOhm i też to nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ta klema jest po to aby podczas stłuczki moduł Airbag odciął zasilanie w aucie. Jeżeli odepniesz klemę od akumulatora i sprawdzisz rezystancję pomiędzy tymi dwoma pinami co włączona jest żółta kostka to powinno być ok 2,2-2,5 Ohm. Ten rezystor powinien być ok. 2,2 Ohm a nie 2 kOhm, bo to jest różnica.

 

No AirBag - błąd "80 Supply voltage" , tłumacząc to, to jest błąd zasilania...... W tunelu środkowym jest sterownik Airbag, sprawdź kostki tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie trzeba wyjąć sterownik ABG i dać do przeprogramowania.

 

Ten typ tak podobno często ma, że jak pada akumulator i są skoki napięcia to potrafi się tak właśnie czasem zrobić. Charakterystycznym objawem tego jest właśnie ten błąd napięcia zasilania i błędy przy próbie komunikacji z modułem ABG. Ja mogłem zczytać błędy tylko INPĄ i CarSoft'em, pomimo że wywalały mi czasem błąd komunikacji to za którymś razem dało się go odczytać. KTS wogóle nie był w stanie odczytać błędów bo wyskakiwał właśnie błąd komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 lat później...
  • Zasłużeni forumowicze
Wklej błąd.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.