Skocz do zawartości

bmw e 60 lift ringi swiatla dzienne


robertexim

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie. niedawno kupilem bmw e 60 po lifcie i nie wiem jak wlącza sie ringi do jazdy dziennej. tzn takie jasne bo te podstawowe wlączam normalnie pokretlem ale są bardzo slabe tak jak postojowe. czy jest gdzieś wlącznik czy moze jakoś się to programuje? pomózcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to musisz miec swiatla ksenonowe. bo bez swiatel ksenonowych nie ma swiatel do jazdy dziennej(ringow)

Po drugie wydaje mi sie ze musisz miec czujnik zmierzchu...

Po trzecie w iDrive jak go nadusisz jedna z zakladek masz na temat swiatel i tam sie ustawia te do jazdy dziennej ;) jezeli spelniasz powyzsze warunki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo roboty, czyjniki poziomu samochodu, sterowanie swiatel od ksenonow, wtedy to musisz tez wymienic modul swiatel... albo wystarczy zaprogramowac... pewien nie jestem, ale raczej wymienic.

 

Gra nie warta swieczki... dokladasz do samochodu jakies 7tys PLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam w swojej e60 Bixenony ale nie jestem w stanie ustawić swiatel do jazdy dziennej tak, aby oszczedzić troche Xenon.

 

W pozycji automatycznych swiatel włączają się xenony.

 

Mogę jedynie włączyć pozycyjne co oznacza, że ringi sie swiecą i tyle. Nic więcej.

Who's got the key to my beema ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz rocznik pojazdu ?

 

mozliwe ze masz wylaczone w idrive swiatla do jazdy dziennej, albo po prostu ktos sobie dolozyl zestaw ksenonow i nie do konca przeprogramowal...

 

poszukaj w idrive.. nacisnij go i tam masz chyba zakladke Lights albo wejdz w Vechicle settings i pozniej lights ;) nie pamietam dokladnie ;) Day Light Running Lights - jakoś tak to sie nazywa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 2005 wrzesień

 

Wg VIN Bixenon jest w oryginale.

 

Jeśli chodzi o iDrive - jak włacze swiatla dzienne to xenon sie uruchamia, jak wyłącze to wyłącza swiatła.

Też chętnie oszczedziłbym xenonki zeby sobie odpoczęły przed zmierzchem :wink:

Who's got the key to my beema ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety masz model przed liftingiem.. w tym modelu nie bylo opcji swiatel do jazdy dziennej...

bo lifting byl chyba jakos 2007 roku...

 

w twoim wypadku mozna jedyne dokupic swiatla poliftingowe i przeprogramowac modul jezeli masz modelowo 09/2005.

Tzn jezeli np jest samochod odpalany na przycisk start/stop. To wtedy wystarczy ze wymieniasz reflektory i zaprogramujesz, nie musisz wymieniac modulu swiatel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w twoim wypadku mozna jedyne dokupic swiatla poliftingowe i przeprogramowac modul jezeli masz modelowo 09/2005.

Tzn jezeli np jest samochod odpalany na przycisk start/stop. To wtedy wystarczy ze wymieniasz reflektory i zaprogramujesz, nie musisz wymieniac modulu swiatel...

 

Ktoś pisał coś o innych wtyczkach, sterownikach do świateł. Czy mam rozumieć, że to nie dotyczy aut wyprodukowanych 2006- ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Inne są wtyki lamp a moduł świateł ma te same.

Łatwo sprawdzić czy masz nowszy moduł, wyjmij go i doczytaj z naklejki jeśli to nowszy to ma napis LM2 starszy tylko LM.

Możesz też to sprawdzić Inpą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
niestety masz model przed liftingiem.. w tym modelu nie bylo opcji swiatel do jazdy dziennej...

bo lifting byl chyba jakos 2007 roku...

 

hmmm odświerzę "kotleta" :?

 

Jeżeli tak jest jak pisze dajmon to po co w idrivie jest możliwość włączenia/wyłączenia świateł do jazdy dziennej oraz na pokrętle do włączania świateł pozycja z literką "A"?

 

Co daje to włączenie lub wyłaczenie funkcji w idrive oraz czy w pozycji "A" ksenon w dzień świeci jakoś słabiej czy na czym to polega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety masz model przed liftingiem.. w tym modelu nie bylo opcji swiatel do jazdy dziennej...

bo lifting byl chyba jakos 2007 roku...

 

hmmm odświerzę "kotleta" :?

 

Jeżeli tak jest jak pisze dajmon to po co w idrivie jest możliwość włączenia/wyłączenia świateł do jazdy dziennej oraz na pokrętle do włączania świateł pozycja z literką "A"?

 

Co daje to włączenie lub wyłaczenie funkcji w idrive oraz czy w pozycji "A" ksenon w dzień świeci jakoś słabiej czy na czym to polega?

 

Moim zdaniem możliwość włączenia/wyłączenia świateł do jazdy dziennej jest po to ponieważ nie we wszystkich krajach jest nakaz jazdy na światłach mijania/dziennych.

 

Włączenie funkcji świateł dziennych w Idrive - światła dzienne są aktywne a w przypadku kiedy przełącznik świateł masz na "A" to w dzień palą się światła dzienne - jak czujnik wyczuwa zmierzch to zapala ksenony.

Modyfikacje mojego E60:

Czarna podsufitka; sportowa kierownica; listwy wewn. alu z lekkim szlifem; nagłośnienie Logic7; sportowe pedały BMW; lusterka zewn. fotochrom el. składane; felgi BMW 246 (18"); przyciemnione szyby; ledowe podświetlenie tablicy rej.; wygłuszanie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety masz model przed liftingiem.. w tym modelu nie bylo opcji swiatel do jazdy dziennej...

bo lifting byl chyba jakos 2007 roku...

 

hmmm odświerzę "kotleta" :?

 

Jeżeli tak jest jak pisze dajmon to po co w idrivie jest możliwość włączenia/wyłączenia świateł do jazdy dziennej oraz na pokrętle do włączania świateł pozycja z literką "A"?

 

Co daje to włączenie lub wyłaczenie funkcji w idrive oraz czy w pozycji "A" ksenon w dzień świeci jakoś słabiej czy na czym to polega?

 

Jeśli się mogę wtrącić to myślę że znam odpowiedź na kolegi pytanie. Ja mam wersje po lifcie bez ksenonów, a po włączeniu świateł do jazdy dziennej i przełącznika świateł w pozycję A zapalają mi się soczewki (żarówka H7). Myślę że jest to zrobione po to że jeśli jest obowiązek jazdy na światłach całą dobę (a nie każdy samochód posiada światła do jazdy dziennej) to jest to po to aby nie zapomnieć zapalić światła w dzień i tyle :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.