Skocz do zawartości

Zła pojemność zbiornika paliwa ...


borowik23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przy zakupie mojej E34 524td sprzedawca poinformował mnie, że źle działa wskaźnik paliwa - tzn, pozycja 20 to tak jakby pozycja 0. pilnowałem się tego, nie tankowałem do pełna.

Ostatnio zdecydowałem zeby zatankować paliwo do pełna - teoretycznie wg tego co powiedział sprzedawca - zostało około 10 l paliwa - patrząc na przejechane km, też się zgadzało. Spodziewając się rachunku za 70 l ON, zacząłem tankować - po kilku chwilach pistolet zaczął odbijać - co się okazało - 50 l, i ani litra więcej nie chciało wejść. Czy jest jakaś mozliwość, że w aucie jest coś nie tak ze zbiornikiem paliwa? bądź że poprzedni właściciel (miał auto praktycznie koło 2 tygodni, dostał je w rozliczeniu) się mylił? I tak naprawde cały czas jest te 20 litrów w zbiorniku? boje się to troszke przetestowac, wiadomo czym może to grozić (zapowietrzenie) a nie mam pojęcia w jaki inny sposób można byłoby to sprawdzić.

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ... no to ciekawa wiadomość ... nie powiem o_O czyli pora na porządny przegląd u mechanika i z zażaleniem do sprzedawcy - jakby nie patrzeć, sprzedawał jako bezusterkowe (poza koniecznością wymiany rozrządu i klocków) :/ no cóż, od razu pora sie rozejżeć za pompami do tego autka :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z wymianą takowej pompy? cos tam czytałem gdzieś w internecie, że trzeba od bagażnika sie dostać, włożyć rękę do zbiornika i jakieś zaczepy zdjąć, i pompa wyskakuje - ale brak dokładnych opisów i zdjęć :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą pompą jest podobnie jak w modelu e39, pompa przelewa ON z komory A do B, z tym jak jest więcej niż 20 L to przelewa się prawami fizyki chyba a jak mniej to pompa musi wspomóc. jak zmienisz to wskazówka winna już normalnie działać :wink:
http://img571.imageshack.us/img571/2675/57735638496931821246812.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz juz kumam do konca wszystko ;) tylko teraz ta druga sprawa - jak to zmienic ;D z bardzo "płytkich" opisów wynika, ze roboty z tym mało - totez wolałbym to zrobic sam ;) ale brak jakichkolwiek zdjec, badz opisu przynajmniej, moze mi troszke wydłuzyc kombinowanie :/ a z moim zacieciem mechaniczny (dużo lepsze elektroniczne) jakas pomoc na pewno będzie na miejscu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e34 dojścia szukaj w bagażniku, odchyl wykładzinę i będziesz widział taki czarny kapsel, odkręć go i będziesz miał dojście do wężów itp :wink:

 

a jak się pompkę wyciąga z zaczepów to Ci nie powiem bo sam nie wiem :P, nie miałem okazji wyciągać :mrgreen:

http://img571.imageshack.us/img571/2675/57735638496931821246812.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie ;p nawet w "sam naprawiam" za przeproszeniem g... pisze - albo po prostu nie rozumiem tej ksiązki i nie potrafie znaleźć ;p dlatego też mam nadzieje, ze ktos się tutaj odezwie, i powie jak to wyjąć ;) bo denerwuje mnie, ze tych 20 litrow nie moge odpowiednio wykorzystac ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :mrgreen:

 

rozrząd w M21 nie jest zbyt trudny, nie wymieniałem osobiście ale z relacji słyszałem, w M20B25 wymieniałem u siebie i powiem że bajka, czyli przypuszczam ze w M21 tez tak jest,

 

 

Ps

 

 

jakbyś chciał to mam taki jeden pewien obrazek który Ci może pomóc,o ile wymieniałem kiedyś rozrząd i znasz się co na tym :norty:

http://img571.imageshack.us/img571/2675/57735638496931821246812.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągnij wykładzinę z bagażnika, odkręć pokrywe po prawej stronie, następnie odłącz zasilanie i odkręć przewody paliwowe. Potem odkręć zabezpieczenie nr. 3 i wyciągnij pływak. teraz na dnie zbiornika zobaczysz taki jakby koszyczek nr. 5, a w nim pompe. po bokach tego koszyczka masz takie uchwyty, które trzeba odchylić i wyciągnąć pompę. Z założeniem nowej postępuj od końca opisu :mrgreen:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HA51&mospid=47372&btnr=16_0305&hg=16&fg=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.