Skocz do zawartości

523i - uszczelka szyby przedniej, wymiana


oggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

czy zeby wymienic uszczelke szyby przedniej szybe te trzeba demontowac? Z tego co widze pojawily sie jakies male pekniecia na niej.

Chodzi o element 1 na schemacie:

http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Sedan/Europe/523i-M52/LHD/M/1996/march/browse/vehicle_trim/glazing_single_parts/

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i uszczelka pociekła - delikatnie szczesliwie i zdazylem zakleic miejsce przecieku guma do zucia... (sic!) :D (czyli teorie, ze pelni owa uszczelka tylko funkcje ozdobna mozna miedzy bajki wlozyc...).

Kupilem uszczelke nowa (105 zł bez paru groszy), tylko zastanawiam sie nad jej zamontowaniem - bylem w 3 zakladach. W 2 twierdza, ze da sie wymienic bez wycinania szyby (ale przeciez, skoro szyba jest wklejana i pocieklo to znaczy ze gdzies jest nieszczelnosc), w trzecim twierdza ze nie ma mowy bez wyciecia. Rozrzut cenowy za usluge wymiany uszczelki tez ogromny (od 150 bez "wycinania" do 420 z wycieciem).

Mozecie polecic jakis sprawdzony warsztat szybiarski we Wroclawiu? Jaka moze byc realna wartosc takiej uslugi (nie biorac pod uwage, ze i tak zrobic to musze) - mam ogromne wrazenie (w sumie to pewnosc...), ze osoby ktore mnie obslugiwaly widzac smiglo na masce stwierdzily ze mozna mnie naciagnac.

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem uszczelkę tak jak piszą koledzy -wyciągali szybę i wszystko odbyło się bez problemowo,pomimo,ze też posiadałem dwa oczka na szybie odpryski po kamieniach.Czas ok 1.5 h.U mnie uszczelka nie ciekła tylko była sparciała od słońca lata swoje zrobiły.koszt uszczelki w fota ok.110 zł,wymiana chyba była 150 złociszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
mam ten sam problem uszczelka mi sparciala ale wody nie przepuszcza,od 60k/h slychac szumy jakby drzwi byly nie domkniete lub wlasnie uszczelka, czy to moze byc uszczelka przedniej szyby???uszczelke chce wymienic tylko z tego wzgledu ze szumi mi w aucie bo jak to nie jest to, to nie bede wymienial....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.