Skocz do zawartości

wymiana klocków hamulcowych


maciek424

Rekomendowane odpowiedzi

juz niebawem będe zmuszony wymienić klocki hamulcowe,w serwisie powiedzieli mi że powinienem dokonać wymiany u nich,czy to prawda,a jezeli nie to czy normalny mechanik jest w stanie dokonac takiej wymiany?

 

Jeśli masz auto na gwarancji to chyba aby jej nie stracić musisz serwisować w ASO.

Napisz tez po ilu km musisz wymienić bo jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam 20 tys i do wymiany przednich klocków zostało 4600 a tylnych 6000 km. Wykupiłem dodatkowy pakiet serwis inclusive. Dzięki temu do 100 tys. w cenie mam wymianę klocków i tarcz.

W serwisie powiedzieli mi, że x6 ma tarcze, które praktycznie w kompletach wymienia się z klockami. Chodzi podobno o to, że aby osiągnąć dobre hamowanie tarcze są bardziej miękie od normalnych. Poza tym norma BMW dopuszcza niewielkie zużycie tarcz - przec co trzeba je częściej wymieniać.

 

Dodatkowo wymienia się czujniki zużycia klocków.

 

O ile dobrze pamiętam to koszt samych części w ASO na wszystkie koła (klocki, tarcze i czujniki) to ponad 4 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dziwne bo w moim X5 auto wołało o serwis dopiero jak przejechałem 35tys. km. W zasadzie to było przypomnienie bo serwis miałem mieć na 40tys. km Wymieniali tylko oleje i nie tykali hamulców. Powiedzieli że u pana są jeszcze w dobrym stanie i auto samo będzie wołać ;) Ale podobno są tacy którzy przyjeżdżają na wymianę już po 20tys...

 

Powinieneś wymienić w serwisie. Myślę że jeśli auto jest na gwarancji to zrobią to za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam kolegów.

 

Klocki na gwarancji i gratis wymiana w serwisie to chyba jakis cud.

Nawet z wykupionym pakietem na 5 lat klocki i tarcze sa pełno płatne?

 

Wiecie cos na ten temat!

 

Ja mam pełen pakiet i nic nie płacę, a w pół roku już mi się prawie zwróciło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.