Skocz do zawartości

318i Przepływomierz a rodzaj paliwa


gk.consigliere

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poprzednie problemy z autem rozwiązane - mechanik zmienił przepływke = miał na stanie jakąś używaną, rzekomo sprawną. Wszystko wróciło do normy ale po przejechaniu 100km auto weszło w tryb awaryjny (nigdy wcześniej tego nie miałem). Obstawiam, że przepływomierz, który zamontował jest jakiś wadliwy... a tak w ogóle on jest od diesela, a ja mam benzynę :) - tak więc po pierwsze to chciałem się dowiedzieć czy rodzaj paliwa ma znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, thx za info. Co do adaptacji to byłem na niej wczoraj i dalej lipa - ale w serwisie nie powiedziałem, że przepływka jest z diesela ;] - myślałem, że to nie ma znaczenia (tak jak mówił mechanik) - z kolei dzisiaj jak przeglądałem przepływomierze na allegro zwróciłem uwagę, że sprzedawcy informują do jakiego typu silnika jest dany przepływomierz i stwierdziłem, że jeżeli informacja ta jest podawana to musi być tego jakiś powód. Dzięki za upewnienie. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do twojego silnika powinien isc Bosch o nr. 0280217124 i nie licz ze na przeplywce od diesla bedzie dobrze pracowal, nawet gdyby była od benzyny ale o innym numerze to bedzie zle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ja ostatnio czytałem(na forum) ze w e46 z tym silnikiem i w tych rocznikach nie wymaga adaptacji wiec jak to wkoncu jest

 

Kolego adaptacja = przyuczenie kompa do nowych wartosci przeplywki i tak jest w kazdym samochodzie, tobie zapewne chodziło o Reprogramacje ktora sie robi w dieslach od 98 do konca 2000r. gdy zmienia sie ze starszej przeplywki na nowszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na nową przepływkę, będzie jutro - tymczasowo mam wmontowaną używkę co do której nikt nie miał pewności czy jest ok - po prostu "se leżała" :) komputer pokazuje dwa przekroczenia normy:

 

adaptionen gemisch

additiv (Leerlauf): - 1.66 [mg/Hub]]

Sollwert: -0.50 ... 0.50 [mg/Hub]

 

multiplikativ (Teillast): 1.2 []

Sollwert: 0.94 ... 1.06 []

 

mówią, że to na 80% związane jest z przepływomierzem - ktoś z Was jest w stanie to potwierdzić lub wskazać inne przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.