Skocz do zawartości

Zacieki na progach - PROBLEM


Jan Wronowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dwa tygodnie temu odebrałem nowe BMW X6 40d z salonu w Warszawie. Przejechałem nim już 2 tyś. km... Na prawdę super auto. Ale do rzeczy, pojechałem na myjnię Robo Wash Center. Oczywiście na myjnię ręczną... Gdy samochód już wysechł zobaczyłem na aluminiowych progach zacieki w "kształcie" piany... W/w zacieki zeszły dopiero po polerowaniu specjalna pastą do aluminium i chromu firmy K2 (niestety znalazłem paste tylko tej firmy). Po tym zajściu pojechałem do jednej z najlepszych myjni ręcznych w Warszawie na ul. Śródziemnomorskiej 1... Po myciu również zostały zacieki, które schodzą dopiero po wyczyszczeniu pastą... Troszkę mnie to denerwuje, gdyż nie mogę normalnie umyć samochodu za 350 tyś. zł... Kupiłem parę dni temu szampon do mycia samochodu firmy Turtle Wax... Podobno jest to dobra firma..

 

Macie jakies pomysły co z tym zrobić? Widziałem wiele X6 na parkingach i na żadnej (jesli miała aluminiowe progi) nie widziałem takich zacieków...

 

Pozdrawiam i witam jednocześnie, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nikt nie miał takiego problemu... Myłem auto na Śródziemnomorskiej i nie widziałem żadnych zacieków. Może to efekt pozostałości po jakimś środku konserwującym. BMW sprzedaje specjalny środek do konserwacji progów alumniowych (jest coś o tym nawet w instrukcji). Zawsze pozostaje gwarancja....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację... Jutro podjadę 'grzecznie" porozmawiać do Bawarii, bo oprócz w/w progów zauważyłem jeszcze jeden problem, który podobno maja wszyscy - niedomykająca się tylna kanapa (kratka), wg. mnie jest to niedorzeczne w tego typu samochodach :) Dzisiaj w przez warszawę przeszła niezła ulewa, toteż miałem okazje do sprawdzenia opon w deszczu (standardowe r19 Bridgestone Dueler sport) i byłem mile zaskoczony :) Super odprowadzaja wodę jak i trzymaja na mokrych zakretach.

 

Na progach po zwykłej wodzie (deszcz plus brud z ulic) nie ma żadnych zacieków...

 

Co do kratki i niedomykających się siedzeniach, wyczytałem na forum, że Pan tez miał taki problem. Jak u Pana wyglądała cała sprawa? Ile im to zajęło? Jakich argumentów Pan używał?

 

Pozdrawiam

 

P.S.

A może jest to pozostałość jakiegoś środka jeszcze z linii produkcyjnej i po jakims czasie się to zmyje? Nie wiem, nie mam juz pomysłów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do kratki i niedomykających się siedzeniach, wyczytałem na forum, że Pan tez miał taki problem. Jak u Pana wyglądała cała sprawa? Ile im to zajęło? Jakich argumentów Pan używał?

 

.

 

Jeśli nie będą chcieli naprawić kratki to zapytaj czy będą płacić odszkodowanie gdy osoba siedząca z tyłu rozwali sobie nos na twoim siedzeniu gdy gwałtownie zahamujesz i siedzenie się złoży ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kratke to uporali się z nią w 20 minut, czyli znali problem, a upierali się ze taka "usterka" nie występuje ;) oczywiście na początku mówiłem im, ze zagraża to bezpieczenstwu i kto w razie wypadku będzie płacił odszkodowanie...

 

 

GR u mnie jest specyficzny problem, gdyż występuje tylko u mnie... Nie uśmiecha mi się za każdym razem czyścić progów... Jak na razie dostałem tylko za darmo płyn do czyszczenia i konserwacji progów od BMW... Przy najbliższej okazji go wyprobuje, a jeśli dalej bedą występować zacieki, nawet po najlepszych myjniach ręcznych w Warszawie, to będę wymagał od nich nowych progów;) nie widziałem żadnego x6 z takimi zaciekami nawet gdy przymnie go myli... Wiec sprawa jest dosyć dziwna.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

podałem Ci to forum, bo tam są ludzie, którzy do każdej części auta mają inną ściereczkę i kilka płynów ;)

więc może będą wiedzieć na szybko co powoduje taką reakcję chemii na progi

 

inna sprawa, że masz nowe auto, jak zrozumiałem, więc ASO jak najbardziej niech się męczy...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle,ze problem powoduje piana aktywna.Ustrojstwo jest dosc "zrace" .Wiec jesli pozostaje na golym aluminium przez nawet krotka chwile zostawia po sobie plamy.

Jak z tym walczyc?Szczerze-nie wiem.Nie da sie uniknac pokrycia progow piana podczas mycia.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.