Skocz do zawartości

318d wymiana podpory walu


jacekmury1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Jak startuje z 1biegu tak ostrzej to trzesie tylem i stuka a na wyzszych biegal wal szumi chuczy ,bylem u szpeca od Bawarek i powiedzial glowe daje podpora.A ja myslalem ze to polos tylnia i ja wymienilem ale niestyty.

 

Jutro chyba wymieniam i odrazu obie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz do wymiany podporę wału to na 99% będzie to tylna.

Zdejmij wydech, i osłony termiczne wtedy ocenisz stan gumy i łożyska podpory.

A speców od bawarek "dających głowę" omijaj z daleka, bo jak po naprawie dalej będzie du.. to i tak żadnej rekompensaty nie otrzymasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A speców od bawarek "dających głowę" omijaj z daleka, bo jak po naprawie dalej będzie du.. to i tak żadnej rekompensaty nie otrzymasz.

Co do tego mechanika mam pewnosc,jutro sprawdze i dam znac,mi tez sie wydaje ze to tylnia wyraznie to tam slychac ale wymienie obie bedzie spokoj na dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zaznacz pozycjie czesci walu wzgledem siebie !!! Jakim gwozdziem albo czyms.

2. Odkrec wal od lacznika elatycznego. Jesli bedziesz chcial poluznik srube na wielorowku to dokrec ja sila 10Nm!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpore kupic orgi czy zamiennik?co myslicie.

ori chyba się nie opłaca , natomiast Febi robi dobre podpory , zmieniałem kiedyś w e32 750 i nie miałem problemów!

u mnie też chyba trzeba wymienić podporę , na początku myślałem że to mocowanie mostu , stukało przy zmianie biegów , jak odpuszczałem gaz to terkotało , no i huczy przy wyższych prędkościach ...

ale oglądałem całe zawieszenie mostu i tam jest wszystko ok , czyli pewnie podpora tylna...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spytam z ciekawości, gdzie znajduje się druga podpora wału.. w mojej 330d jest tylko jedna na środku tuż przy krzyżakach??? :?

Sprawdz sobie na Realoem.com

Albo mylnie nazywasz części, albo coś tu nie tak.. Na realoem sprawdzałem nie raz. Sam u siebie wymieniałem łącznik elastyczny wału, i nie widziałem innej podpory od tej przy krzyżakach.. żeby się do niej dobrać trzeba odkręcić tłumik (przy plecionce) potem odkręcić osłony termiczne i caly wał na wierzchu, podpora przykręcona 2 śrubami. Co do kosztów są śmieszne i bym kupował ori.

http://allegro.pl/item1083476253_bmw_e46_coupe_1_8_benzyna_wal_napedowy.html tu masz na przykład wał z jedyną podporą wału która występuje w e46... Jeśli się mylę proszę o skorygowanie z linkiem do realoema..

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spytam z ciekawości, gdzie znajduje się druga podpora wału.. w mojej 330d jest tylko jedna na środku tuż przy krzyżakach??? :?

Sprawdz sobie na Realoem.com

Albo mylnie nazywasz części, albo coś tu nie tak.. Na realoem sprawdzałem nie raz. Sam u siebie wymieniałem łącznik elastyczny wału, i nie widziałem innej podpory od tej przy krzyżakach.. żeby się do niej dobrać trzeba odkręcić tłumik (przy plecionce) potem odkręcić osłony termiczne i caly wał na wierzchu, podpora przykręcona 2 śrubami. Co do kosztów są śmieszne i bym kupował ori.

http://allegro.pl/item1083476253_bmw_e46_coupe_1_8_benzyna_wal_napedowy.html tu masz na przykład wał z jedyną podporą wału która występuje w e46... Jeśli się mylę proszę o skorygowanie z linkiem do realoema..

pzdr

tylko że Ty masz 3,0d a w 2,0d występują dwie podpory przednia i tylna !!!!!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że Ty masz 3,0d a w 2,0d występują dwie podpory przednia i tylna !!!!!

No to mnie zagiąłeś.. rzeczywiście.. jakoś bardziej racjonalne wydaje się zamontowanie dwóch podpór w mocniejszej jednostce, a nie na odwrót.. dlatego się zdziwiłem że piszecie o dwóch.. Dzięki za info.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.