Skocz do zawartości

330xd skrzypienie sprzegła


celion

Rekomendowane odpowiedzi

witam

szukalem ale jakos nic mi sie nie rzucilo w oczy o podobym temacie

 

od jakiegos czasu za kazdym razem jak wciskam sprzeglo skrzypi doslownie jak stare drzwi,

denerwuje mnie to i wstyd tak jezdzic :oops:

W srodku tego nie slychac slyszalne jest dopiero jak uchyle szybe lub drzwi.

Macie pomysly co to moze byc? moze da sie to jakos przesmarowac i czy cos?

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to będzie podpowiedź:

 

napisane przez mkvtec » Pią Lip 02, 2010 11:22 pm

 

typowe objawy dwumasa to trzęsienie podczas wyłączania silnika (przy czym trzeba pierw sprawdzić stan poduszek na silniku jeżeli są dobre to sprawa jasna ), podczas wciskania sprzęgła w momencie ruchu pedału słychać szelest a cichnie przy wciśnięciu to tez prawdopodobnie dwumas (i to nie łożysko na sprzęgle!) może się także objawiać tym ze trzęsie silnikiem podczas kręcenia na obroty. W moim przypadku szeleściło a gdy wyjęliśmy skrzynie i sprzęgło z dwumasa wypadły jakieś malutkie plastiki a podczas jego ruchu i dociskania strasznie skrzypiał. Po wymianie jak ręka odjoł + wymiana poduszek pod silnikiem i na skrzyni. Z tego co mi wiadomo odnośnie zmiany oleju w skrzyniach to po lifcie prawdopodobnie był wlewany long life. Czasami bmw sygnalizowało zmiany oleju podkładkami na śrubce od wlewu lub naklejka (zielona wymiana co 120tys, żółta long life) nie wiem jak w Polsce ale w Anglii i Austrii tak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj celion,

 

Mam u siebie dokładnie ten sam objaw co Ty, tylko może nie przyrównałbym tego do starych drzwi... :-)

Jak wciskam sprzęgło to na samym początku skoku pedału słychać takie delikatne rzężenie. Jak wcisnę pedał do końca to ustępuje.

No i właśnie z tego powodu przygotowuję się do wymiany dwumasu... Ale wyprzęgnik przy okazji również wymienię.

 

Pozdrawiam,

 

Piotr

http://i983.photobucket.com/albums/ae312/piskozub/DSC_0947c.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...od jakiegos czasu za kazdym razem jak wciskam sprzeglo skrzypi doslownie jak stare drzwi,

denerwuje mnie to i wstyd tak jezdzic...

Jak mniemam to "SKRZYPIENIE" słychać na postoju na wyłączonym silniku... też tak mam u siebie - na włączonym dźwięk silnika zagłusza to i nie słychać (no może lekko)...

Trochę szkoda że to wewnątrz skrzyni, myślałem że wystarczy coś przesmarować na zewnątrz.

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam to "SKRZYPIENIE" słychać na postoju na wyłączonym silniku...

 

No właśnie u mnie na wyłączonym silniku jest cichutko a słychać tylko na włączonym...

 

Pozdrawiam,

 

Piotr

http://i983.photobucket.com/albums/ae312/piskozub/DSC_0947c.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli kogoś to interesuje...

 

U mnie po zdjęciu skrzyni koło dwumasowe było bardzo zużyte - praktycznie w dwóch :wink: częściach (zrobię zdjęcia, jak będę miał chwilę). Do tego docisk sprzęgła w tragicznym stanie.

 

Wymiana obu rzeczy - 3,5k PLN. Swoją drogą do 320d po 2003 roku idą te same części co do E90/E91, E87 i E60 a także właśnie E46 330xd.

 

Pozdrawiam,

 

Piotr

http://i983.photobucket.com/albums/ae312/piskozub/DSC_0947c.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.