Skocz do zawartości

[E87-E90] Montaż zestawu ALPINE


kamil20011

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście jak najbardziej w cenie zestawu ALPINE znajdziesz lepsze komponenty, natomiast trzeba sie troche w tym orientowac, pokombinowac aby wszystko weszlo - poprzerabiac ewentualnie oraz bedziesz mial sprzet roznych marek zestawiony z soba i dopiero osoba w temacie zobaczy co jest to warte, natomiast w przypadku alpine wiekszosc zna i ceni ta marke, wiekszosci jakos dzwieku wystarczy w zupelnosci, a po za tym mozna pokusic sie o rozbudowanie zestawu chociazby o monitor z TV, dvd itp sufitowy i wszystko bedzie z jednej bajki tzn firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Hey,

 

W przyplywie euforii stałem się posiadaczem alpine upgrade kit`u. Teraz sie zastanawiam WTF bo ze zdjęcia wynika, że nie wygląda to tak jak te do 1 i 3 :P

 

Czy ktoś ma pomysł do czego to dokładnie jest hehe :mad2: w opisie nie było auta:

 

http://i.ebayimg.com/22/!CC6-oPQ!mk~$(KGrHqV,!l0Ez+5CvKBrBNM008)PKw~~_12.JPG

 

 

Hehe, zagadka rozwiązana - to zestaw do MINI lol :lol: BTW jest większy niż do naszych aut hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Witam

 

Przymierzam się do zamontowania zestawu w swoim aucie.

Czy kupic to można jedynie w serwisach ASO czy sa jeszcze jakies inne żródła

Będe wdzięczny za info

 

Kupić można tylko w ASO

 

Głośniki tył można wyciągnąć - otwórz bagażnik , schyl się i widać od spodu śrubki możesz je odkręcić lecz jest ciężki dostęp a najlepiej ściągnąć cały boczek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

Ja również zamontowałem zestaw ALPINE, bass soczysty :mrgreen: ale nie podoba mi się dźwięk średnich tonów. nie wiem czy też tak macie.

bardziej "średnio tonowo" brzmią głośniki z tyłu w półce niż te Alpine w drzwiach.

Koledzy pytanie:

Czy może to być spowodowane tym że jeszcze nie podłączyłem Tweeterów ? ( ponieważ jak przyszła paczka to były wgniecione i mi wymienią :( ).

Czy będą działały inaczej jak tweetery podłącze?

Aha zestaw gra na radiu CD Business.

Nic się nie stanie jak przełączę na wzmacniaczu z 1 na 2 .? mam radio business CD

 

Mam takie odczucie że bass słychać bardzo dobrze a średnie jak by w oddali, :?: Fader mam ustawiony na równo a lepiej słyszę głośniki z tyłu

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie do speców. Mam zamiar "ogołocić" swoją trójkę z zestawy Alpina HiFi i przełożyć go do jedynki mamy. Chyba nie będzie to problemem??? Mam również nadzieję, że głośniki z serii 1 będą pasowały do serii 3, bo nie jestem pewien gdzie posiałem stare nagłośnienie od trójki.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

witam

 

Pokusiłem się na kupno zestawu Alpine. Z checią podziele się wrażeniami :

 

Jakość dzwięku jest przyzwoita, nie brakuje żadnego pasma dzwieku czyli wysokie słyszalne, średnie bardzo dobre, zaś bass jest moim zdaniem mało elastyczny mógł by być troszke niższy.

Co mi się nie podoba, to brak przestrzeni w odsłuchu dzwięku ( stereo ), mocny przód, wogóle nie słyszalny tył Siedząc z tyłu słychać tylko bass i srednie tony nic przyjemnego, spowodowane jest to tym, że z tyłu jest głośnik 10 mm który nie jest podpięty pod wzmacniacz i tak naprawdę niszczy czystość dzwieku przy wyższej głośności bo okropnie PIERDZI.

Nie popisało się BMW nie dotykając tematu głośników z tyłu.

Może lepszy dzwięk był by gdybym miał radio Professional ( może ktoś się wypowie czy jest różnica ).

Podsumowując

 

Witam wszystkich.

 

bardziej "średnio tonowo" brzmią głośniki z tyłu w półce niż te Alpine w drzwiach.

Koledzy pytanie:

Czy może to być spowodowane tym że jeszcze nie podłączyłem Tweeterów ? ( ponieważ jak przyszła paczka to były wgniecione i mi wymienią :( ).

 

 

Mam takie odczucie że bass słychać bardzo dobrze a średnie jak by w oddali, :?: Fader mam ustawiony na równo a lepiej słyszę głośniki z tyłu

 

POZDRAWIAM

 

Problemem były źle kabelki podłączone :mad2:

Edytowane przez bartekotoja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie do speców. Mam zamiar "ogołocić" swoją trójkę z zestawy Alpina HiFi i przełożyć go do jedynki mamy. Chyba nie będzie to problemem??? Mam również nadzieję, że głośniki z serii 1 będą pasowały do serii 3, bo nie jestem pewien gdzie posiałem stare nagłośnienie od trójki.

 

Kolego możesz mieć problem z długością wiązki bo 3 jest chyba troszke dłuższa niż 1 to moje domysły ale mysle że prawdopodobne musisz zadzwonić do salonu BMW i zapytać może Ci pomogą . pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

To nie jest pokrętło, to jest przełącznik

Z tego co pamiętam to jest tam do wyboru I albo II

Zależy jakie masz radio business czy professional to tak ustawiasz we wzmacniaczu

nie jestem pewny ale

I - business

II- professional

 

Ja mam ten zestaw pod radiem typu business i brałem i I i II, różnicy nie słyszałem .

 

 

 

PS. mówiąc te słowa nie chciałem nikogo obrazić, admina ... ale biedne robi się to forum posty po 100 wyświetleń a zero odpowiedzi a jak ktoś się odezwie to pisze jakieś banialuki ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.