Skocz do zawartości

3XX compact czy ustawia sie kąty?zbieżność z tyłu??


sqnix

Rekomendowane odpowiedzi

czy ustawia sie zbieżność z tyłu?? jesli tak to gdzie to sie reguluje czym trzeba

___________

Poprawiłem tytuł. Proszę zapoznać się z formatem tytułowania wątków, albo następnym razem dam ostrzeżenie. mattisskrecic?

Edytowane przez sqnix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnej regulacji.. raz widziałemna forum ze własnie po wymianie tych tulej (schowane w progu- tylne zawieszenie) powinno sie jechac na ustawienie geometri.. ale jak ją mozna ustawic?? :duh: nie mam pojecia.,. demontujesz starą tuleje i montujesz nową i tylee.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz widziałemna forum ze własnie po wymianie tych tulej (schowane w progu- tylne zawieszenie) powinno sie jechac na ustawienie geometri.. ale jak ją mozna ustawic?? :duh: nie mam pojecia.,. demontujesz starą tuleje i montujesz nową i tylee.

Ten temat dotyczył wszystkich wersji E36 poza Compact. W tym ostatnim zawieszenie tylne z minimalnymi zmianami zostało zaadaptowane z E30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to juz sam nie wiem :-( skoro z tyłu zbiezności nie ma :-( Mi autko sciaga na prawo, a zbieznosc z przodu robiłem po wymianie sworzni i koncówek kierowniczych...miesiac temu,w zime wpadłem w dziure spowodowało to wygiecie sie przednich prawych felg, z tylniej zeszło powietrze...felgi wymieniłem na proste zregenerowałem wachacze,drazki,koncówki,drazki stabilizatora ustawiłem zbieznosc z przodu lecz autko dalej ucieka na prawo,chciałem jeszcze jechac na zbieznosc kół tylnich lecz teraz dowiedziałem sie ze z tyłu w compacie nie ma ustawienia zbieznosci.... :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak pojedziesz na pełną geometrię przedniego i tylnego zawieszenia to sprzęt pokarze co jest nie tak. Jeżeli nie będzie regulacji to przynajmniej będziesz wiedział który element wymienić. Jeżeli ściąga ciągle w jedną stronę to stawiam na niewłaściwy kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy w przednim kole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taka możliwość.Mocowanie tylnej tulei w progu które przykrecamy do podwozia ,jest na 3 sróbach wchodzących w podłużne otwory w tymże mocowaniu,wiec luzując te śróby moge przesować wachacz ok 2 cm na boki.Wiec w moim kombi sie da,i myśle że u Ciebie musi sie dać podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taka możliwość.Mocowanie tylnej tulei w progu które przykrecamy do podwozia ,jest na 3 sróbach wchodzących w podłużne otwory w tymże mocowaniu,wiec luzując te śróby moge przesować wachacz ok 2 cm na boki.Wiec w moim kombi sie da,i myśle że u Ciebie musi sie dać podobnie.

Compact jest inny pod wieloma względami kolego. Proponuję poczytać trochę na jego temat z czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.