Skocz do zawartości

MaxiDiad eu702 dziwne błędy P3EC0,P3EC1 - e46 320d


kmin

Rekomendowane odpowiedzi

witam,jak w temacie podłączyłem ostatnio MaxiDiag eu702 i wyskoczyły jakiś dziwne błędy DME

P3EC0 oraz P3EC1

szukałem wszędzie ale nie ma takiego błędu w internecie.PROSZĘ o interpretacje

przy okazji co trzeba zrobić z tymi błędami,gdyż te odszyfrowałem

 

C0212 - Czujnik prędkości koła prawy tylny - niski sygnał wejściowy

C0222 - "Czujnik prędkości tylnych kół - niski sygnał wejściowy"

C0232 - "Elektromagnes/miernik #2 ABS prawy przedni - sygnał poza zakresem/wydajność"

C0242 - "Elektromagnes/miernik #2 ABS lewy przedni - sygnał poza zakresem/wydajność"

 

Dodam że moja becia nie chce mi czasem zapalić,zdarzyło się raptem 4 razy ale coś się dzieje i chciałbym z tym coś zrobić.Dzieje się tak tylko na ciepłym silniku,na zimnym - rano do pracy zawsze na dyk,po pracy tak samo - ale jak przyjdzie jazda po mieście, jak się zatrzymuje to niema mowy o gaszeniu silnika gdyż wiem że może być problem z odpałem.Silnik prasuje równo na wolnych obrotach,przy przyspieszaniu też nie zauważyłem żadnych zmian.Wydaje mnie się że te pierwsze dwa błędy pokażą O CO TUTAJ CHODZI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ABS i prędkości było już kilkanaście razy.

Przeczyścić koronkę absu i czujnik przy kole, jeżeli nie pomoże to wymiana czujnika.

Nie wjechałeś w błoto ostatnio??? bo wszystkie koła to wykazują:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko kupiłem 4 miesiące temu i jeżdziło bez zastrzeżeń,aż do tej pory więc podpiąłem do kompa a tutaj takie błędy.Nie wiem czy od początku nie było tych błędów bo po błocie nigdzie nie jeżdziłem.Ale przecież abs działa.Spróbuje przeczyścić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam, podepnę się pod temat żeby nie zaczynać nowego. Problem podobny do mojego - to samo urządzenie i podobne kody, których nigdzie nie mogę znaleźć..

Oto kody - 4 takie same jak u kolegi:

 

C0212,"Czujnik prędkości koła prawy tylny - niski sygnał wejściowy"

C0222,"Czujnik prędkości tylnych kół - niski sygnał wejściowy"

C0232,"Elektromagnes/miernik #2 ABS prawy przedni - sygnał poza zakresem/wydajność"

C0242,"Elektromagnes/miernik #2 ABS lewy przedni - sygnał poza zakresem/wydajność"

 

a 4 kolejne są inne:

 

C06F1

C0B90

P3FB0

P3FB1

 

Dodam, że auto zachowuje się podobnie - gaśnie po odpaleniu na ciepłym silniku. Muszę lekko przegazować zaraz po odpaleniu i chodzi ale dodatkowo dławi się raz po raz przy przyśpieszaniu tak na 1 sekundę. Proszę o w miarę szybką pomoc ponieważ w weekend będzie u mechanika na wymianie oleju i filtrów i może przy okazji naprawię to co pokazują błędy..

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Pozdrawiam Paweł

 

Edit:

Odnalazłem jeszcze jeden opis błędu:

 

C0B90 - Intervention, ASC

 

Sądzę, że jest on związany z czterema pierwszymi błędami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.